Młody kierowca złapany z marihuaną w aucie: grozi mu do 10 lat więzienia

Policjanci z Komisariatu Policji w Kosakowie, w drugim tygodniu stycznia 2024 r., zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Rzemieślniczej w Kosakowie osobowe Renault, którym kierował 20-letni mieszkaniec powiatu puckiego. Mundurowi podejrzewali, że młody kierujący może być pod wpływem niedozwolonych substancji.

Policjanci szybko potwierdzili swoje przypuszczenia, gdy, po sprawdzeniu zakamarków w samochodzie, znaleźli kilka gramów marihuany. 20-letni mieszkaniec powiatu puckiego, wypowiadając się niespokojnie, potwierdził, że narkotyki są jego własnością.

– Mundurowi zabezpieczyli ujawnione środki, a 20-latka zatrzymali i doprowadzili do policyjnej celi – mówi asp. sztab. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku.Mężczyzna usłyszał zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci powiatu puckiego przypominają!

– Posiadanie środków odurzających to przestępstwo. Narkotyki mają ogromny wpływ na zdrowie i funkcjonowanie człowieka, a ich regularne zażywanie powoduje uzależnienie i nie pozostaje obojętne dla organizmu – ostrzegają puccy policjanci. – Narkotyki wywierają wpływ na ośrodkowy układ nerwowy, a w połączeniu z czynnością prowadzenia pojazdu mogą doprowadzić do poważnych konsekwencji nie tylko prawnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *