Kosakowo: jest kasa od rządu. Będą dwie ulice. Cieszą się Dębogórze (ul. Chmielna i Gronowa) oraz Suchy Dwór (ul. Paska)

Świetne wieści dla mieszkańców Dębogórza i Suchego Dworu. To tu będą nowe ulice, bo Kosakowo dostało pieniądze z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

R E K L A M A

Świetne wieści dla mieszkańców gminy Kosakowo przekazał wójt Marcin Majek, który ucieszył się po lekturze ostatnich danych na opublikowanej liście inwestycji, które otrzymały dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

– Gmina Kosakowo znalazła się na pierwszym miejscu na liście rezerwowej z dofinansowaniem w wysokości 8.780.160 zł – zakomunikował samorządowiec. – Jedna z najważniejszych inwestycji drogowych dla gminy będzie mogła być zrealizowana.

Rządowe dofinansowanie samorządy województwa pomorskiego przeznaczą na ważne dla mieszkańców inwestycje drogowe. Dzięki środkom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD) Pomorskie otrzyma, w naborze na 2021 rok, 231 173 103 zł dofinansowania (…)

Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku

Budowa dróg gminnych o nazwie Chmielna i Gronowa w miejscowości Dębogórze oraz budowa drogi gminnej o nazwie Paska w miejscowości Suchy Dwór” – tak w rządowym formularzu nazywa się inwestycja, na którą gmina Kosakowo otrzymała finansowe wsparcie. To w sumie niecałe 1,9 km trasy.

Gmina Kosakowo oszacowała wartość robót drogowych na ok. 17,5 mln złotych i starała się o dofinansowanie w wysokości 8,7 mln – czyli połowę niezbędnej sumy. Rząd do wniosku Kosakowa przychylił się i dał całą wnioskowaną kwotę.

Gmina wójta Marcina Majka pieniądze dostawać będzie trzech transzach – w tym roku ok. 3,5 mln. W 2020 najwięcej: ponad 4,7 mln, oraz 0,5 miliona złotych w roku 2023.

– Zgodnie z założeniami inwestycja powinna rozpocząć się w 2021 r. i zakończyć na początku 2023 r. – przypomina wójt.

Kosakowo – będa nowe ulice w Dębogórzu i Suchym Dworze:

Fot. Marcin Majek

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *