Gmina Kosakowo. Seniorzy na kajaki. W czerwcu ruszają zajęcia w Morskiej Bazie Szkoleniowej w Mechelinkach

Seniorzy z gminy Kosakowo będą pływać na kajakach. We wtorek 22 czerwca ruszają zajęcia w Morskie Bazie Szkoleniowej w Mechelinkach.

R E K L A M A

Kursy kajakarskie dla seniorów z gminy Kosakowo (to osoby powyżej 55 roku życia) odbywać się będą w każdy wtorek od godz. 10 na terenie Morskiej Bazy Szkoleniowej w Mechelinkach.

– Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowanych i sympatycznych instruktorów – zapewniają w Urzędzie Gminy Kosakowo.

Miejscem zbiórki chętnych mieszkańców jest Morska Baza, koło sołeckiej świetlicy w Mechelinkach i zabudowań przystani rybackiej.

– Zajęcia odbywać się będą na kajakach dwu- lub jednoosobowych (Baza dysponuje 6 kajakami dwuosobowymi i 4 kajakami jednoosobowymi) – wyliczają w UG Kosakowo.

Nie trzeba się martwić o bezpieczeństwo podczas pływania po Zatoce Puckiej, bo cały czas nad kursantami czuwać będzie przewodnik/ratownik.

Co ciekawe, seniorzy nie zapłacą za to ani złotówki, bo cała akcja jest bezpłatna.

POLECAMY:

Dodatkowo każdy z uczestników – na czas wypłynięcia – dostanie kamizelkę asekuracyjną; to zresztą obowiązkowe wyposażenie.

Jak się ubrać na zajęcia kajakarskie w Kosakowie?

Urzędnicy przygotowali dokładną instrukcję:

Przede wszystkim wygodnie (spodenki, koszulka, buty do wody), w takie ubrania, które mogą ulec zamoczeniu; nie zapomnijmy również o zabraniu ze sobą ubrania na zmianę; w Bazie jest miejsce, w którym można zostawić bezpiecznie rzeczy, a także przebrać się po zajęciach.

Fot. Gmina Kosakowo

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *