Dzień Flagi 2021 w gminie Kosakowo. Przeszli przez Rewę z polskimi barwami | ZDJĘCIA

Polskie barwy (a obok też kaszubskie) powiewały w Kosakowie. Mieszkańcy przemaszerowali spod mola Rewie, by tak uczcić Dzień Flagi (2021).

R E K L A M A

Niedzielna pogoda podczas majówki w gminie Kosakowo nie rozpieszczała nikogo. Nad Zatoką Pucką wiało, a potem przyszedł także deszcz. Nie przeszkodziło to jednak mieszkańcom spotkać się przy molo w Rewie, by stąd -pod przewodnictwem wójta Marcina Majka – ruszyć marszem przez wieś w kierunku krzyża znajdującego się u nasady szperku w Rewie.

– 2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wspólnie z Kosakowskim Centrum Kultury, Zrzeszeniem Kaszubsko Pomorskim, Stowarzyszeniem Port Mechelinki, Yacht Clubem Rewa, Stowarzyszeniem Morska Baza Szkoleniowa i wielu innymi uczciliśmy ten dzień przemarszem z molo w Rewie do Ogólnopolskiej Alei Zasłużonych Ludzi Morza – skomentował wójt gminy Kosakowo.

Mimo iż 2 maja to święto polskiej flagi, to w Rewie nie zabrakło też bardzo lokalnych akcentów – częśc mieszkańców przyniosła ze sobą kaszubskie fany (czyli flagi).

Dzień Flagi (2021) w gminie Kosakowo:

Fot. Marcin Majek, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie o/ Dębogórze Kosakowo

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *