Bezpieczny Internet w SP w Kosakowie. Lekcje z policjantami z KPP Puck | ZDJĘCIA

Czy korzystanie z Internetu może być niebezpieczne? O tym z uczniami szkoły w Kosakowie rozmawiali policjanci z Pucka.

R E K L A M A

Tym razem policjanci z KPP Puck na lekcjach “Uczę się bezpieczeństwa’’, spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Kosakowie. To działania profilaktyczne, podczas których funkcjonariusze opowiadają o tym, jak bezpiecznie korzystać z Internetu i jakie zagrożenia może on kryć.

Funkcjonariusze zwrócili uwagę na zagrożenia związane ze zjawiskiem cyberprzemocy oraz na niebezpieczeństwa wynikające z niewłaściwego korzystania z Internetu. Ponadto mundurowi omówili tematykę związaną z odpowiednim zabezpieczaniem dostępu do poczty elektronicznej, kont na portalach społecznościowych oraz przedstawili aspekty prawne związane z tego typu przestępczością.

Policjanci z KPP Puck uczyli też jak rozmawiać z nieznajomym i zachowywać się, gdy dzieci spotkają się z kimś, kogo nie znają – np. nie wsiadać do samochodu.

– Funkcjonariusze uświadamiali, że o takich sytuacjach zawsze należy mówić rodzicom, a gdy poczują się zagrożone należy krzyczeć – mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku.

Policjanci przestrzegali, aby za każdym razem, gdy dziecko zostaje samo w domu, nie otwierało drzwi obcemu – choćby to była osoba, która swoim wyglądem może zbudzać zaufanie.

– Podczas pogadanki mundurowi przekazali dzieciom wiele cennych rad, jak należy postąpić w różnych kontaktach z osobą nieznajomą – mówi rzecznik puckiej policji. – Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach zadając pytania mundurowym.

Bezpieczny internet: policjanci z KPP Puck na lekcjach w SP w Kosakowie:

Fot. KPP Puck

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *