Powiat pucki: zdrowie. W weekend 5-6 lutego 2022 mogą cię nie zabrać na SOR do szpitala w Wejherowie

SOR w szpitalu w Wejherowie nie przyjmie wszystkich pacjentów z powiatu puckiego w weekend 5-7 lutego 2022. Powód? Za mało lekarzy.

R E K L A M A

Jak poinformowała spółka Szpitale Pomorskie, w skład której wchodzi Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy w Wejherowie kłopoty z przyjmowanie pacjentów na SOR (Szpitalny Oddział Ratunkowy) m.in. z powiatu puckiego potrwają przez weekend aż do poniedziałkowego ranka, do godz. 8. Powodem perturbacji jest brak możliwości zapewnienia obsady lekarskiej.

Dlatego działanie SOR w Wejherowie – także dla pacjentów z powiatu puckiego – zostaje ograniczone.

– W związku z powyższym w tym czasie do szpitala będą przyjmowane wyłącznie osoby z zawałem serca, udary po telefonicznej konsultacji z miejsca zdarzenia z lekarzem neurologiem, kobiety w ciąży oraz dzieci (z wyłączeniem urazów) – wyjaśnia Małgorzata Pisarewicz, dyrektor ds. Komunikacji Społecznej i Promocji Szpitali Pomorskich. – Świadczenia zdrowotne będą realizowane również w Nocnej i Świątecznej Opiece Chorych w lokalizacji Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie.

Pacjenci mogą korzystać w pozostałych SOR, m.in. w Gdyni.

Przyczyną ograniczenia przyjęć jest trudna sytuacja na rynku pracy związana z brakiem dostępności lekarzy, w tym m.in. lekarzy medycyny ratunkowej i innych, niezbędnych w pracy tak ważnego oddziału, a także stanem pandemii, odpływem kadr do „oddziałów covidowych” oraz zapadalnością na covid-19 wśród pracowników. Mimo dokładanie należytych starań, bardzo aktywnych poszukiwań poprzez zamieszczanie ogłoszeń, media społecznościowe i umieszczanie ogłoszeń na specjalistycznych portalach, nie jesteśmy w stanie obecnie zapewnić właściwych kadr do obsługi drugiego w województwie pod względem napływających pacjentów SORu.

Szpitale Pomorskie o trudnej sytuacji poinformowały sąsiednie szpitale i ośrodki zdrowia oraz Narodowy Fundusz Zdrowia. Do tego spółka zwróciła się do wojewody pomorskiego “o rozważenie wsparcia SOR w Wejherowie lekarzami medycyny ratunkowej z terenu województwa pomorskiego“.

Foto. Szpitale Pomorskie


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *