Koronawiurs raport, powiat pucki. Szczepienia przeciwko COVID-19 (28.10.2021). Jak wygląda bieżąca sytuacja?

Raport z czwartku: w powiecie puckim przybywa czy ubywa nowych przypadków koronawirusa? Jak wygląda sytuacja ze szczepieniami przeciwko COVID-19 na ziemi puckiej?

R E K L A M A

Po ostatnim wzroście liczby nowych przypadków koronawirusa w powiecie puckim dziś ta tendencja utrzymuje się — czytamy w raporcie. W środę przybyło u nas 15 nowych osób z COVID-19 – i to, jak na tę chwilę, rekord jesieni 2021. Łącznie jest już ponad 7,4 tys. zakażonych koronawirusem w powiecie puckim (dokładnie 7 563). A także ok. 7 tys. ozdrowieńców na ziemi puckiej.

Według rządowego raportu krzywa nowych zakażeń koronawirusem ostro się wznosi (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

Jak czytamy w koronawirusowym raporcie, w powiecie puckim dziś koniec czasu bez zgonu z powodu COVID-19. Zmarły aż dwie osoby (miały choroby współistniejące).

Przypomnijmy, że łącznie mamy 153. ofiary koronawirusa w powiecie puckim. Kwarantanną objętych jest 366 mieszkańców (tu notujemy gwałtowny wzrost o ok. 100 osób).

Testy na COVID-19: Na ziemi puckiej wykonano ich 74 (o ok. 5 mniej niż dzień wcześniej); 16 dało pozytywny wynik.

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Przypomnijmy, że wskaźnik podawany w raporcie o koronawirusie przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców.

Na ziemi puckiej wskaźnik zakażeń zmienił się. Dziś jego wartość to: 1,72. Wczoraj wynosił: 0,57.

Szczepienie w powiecie puckim w liczbach:

Po ostatnim wzroście ilości szczepień przeciwko COVID-19 w powiecie puckim dziś ta tendencja zmienia się.

W rządowym zestawieniu widzimy, że w środę zaszczepiło się 41 kolejnych osób (na Pomorzu tego dnia wykonano ok. 5,1 tys. zastrzyków).

Od wczoraj nie zmieniła się dzienna liczba mieszkańców powiatu puckiego, którzy są w pełni zaszczepieni. Tych obywateli ziemi puckiej jest: 17.

Szpital Pucki:

fot. Dziennik Pucki


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *