Koronawiurs raport: powiat pucki (24.04.2021). Wzrost zakażeń i 140 zgon

Raport z soboty: kolejny wzrost nowych przypadków koronawirusa w powiecie puckim – jest ich prawie 20. Na ziemi puckiej kolejny dzień ze zgonem (COVID-19 i współistniejące).

R E K L A M A

Po ostatnim wzroście nowych przypadków koronawirusa w powiecie puckim dziś tendencja utrzymuje się: cyfry rosną, choć nie jest to zastraszające tempo. Wg. sobotniego raportu przybyło u nas 19. nowych osób z COVID-19.

Łącznie jest już 7 tys. (dokładnie 7 188) zakażonych koronawirusem w powiecie puckim. A także ponad 6,5 tys. ozdrowieńców na ziemi puckiej; dokładnie 6 522 – dziś przybyło ich: 32.

Według rządowego raportu krzywa nowych zakażeń koronawirusem dalej się podnosi (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

Według informacji mamy dzień z jednym zgonem wywołanym przez COVID-19 (zmarły miał też choroby współistniejące). Przypomnijmy, że łącznie mamy 140. ofiar koronawirusa w powiecie puckim.

Jak podaje raport, w powiecie puckim kwarantanną objętych jest 454. mieszkańców (tu notujemy lekki spadek).

Testy na COVID-19: Na ziemi puckiej wykonano ich 125; a 19. dało pozytywne wyniki.

Koronawirus w powiecie puckim (oraz na Pomorzu):

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Przypomnijmy, że wskaźnik podawany w raporcie o koronawirusie przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców.

Obecnie w województwie pomorskim odnotowujemy kolejny dzień ze spadkiem; liczba nowych koronawirusowych zakażeń zmalała do: 416 (to o ok. 120 przypadków mniej).

Na ziemi puckiej wskaźnik zakażeń ostro poleciał w dół. Dziś jego wartość to: 2,18. Wczoraj wynosił: 1,38.

W sobotnim zestawieniu otrzymujemy informacje o wzroście pomorskich zgonów. Odnotowano ich 28 (dzień wcześniej było 25).

W 23. przypadkach występowały choroby współistniejące z COVID-19. Pięć osób poniosło śmierć „wyłącznie z powodu COVID” – informuje rządowy raport.

.

Koronawirus, powiat pucki, codzienny raport na DZIENNIKPUCKI.pl:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *