Koronawiurs raport: powiat pucki (22.05.2021). Piąta śmierć w maju

Raport z soboty: dziś stabilizuje się liczba nowych przypadków koronawirusa w powiecie puckim (1). Na ziemi puckiej dzień ze zgonem (COVID-19).

R E K L A M A

Po ostatnim spadku nowych przypadków koronawirusa w powiecie puckim dziś stabilizacja – czytamy w raporcie. W piątek przybyła u nas jedna nowa osoba z COVID-19.

Łącznie jest już ponad 7,4 tys. zakażonych koronawirusem w powiecie puckim (dokładnie 7 406). A także 6 886 ozdrowieńców na ziemi puckiej; dziś przybyło ich: 2.

Według rządowego raportu krzywa nowych zakażeń koronawirusem wypłaszcza się (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

Jak czytamy w koronawirusowym raporcie w powiecie puckim dziś pierwszy po niemal tygodniowej przerwie, dzień ze zgonem z powodu COVID-19. Chory miał choroby współistniejące – informują służby. Przypomnijmy, że łącznie mamy 147. ofiar koronawirusa w powiecie puckim.

Jak podaje raport, w powiecie puckim kwarantanną objętych jest 174. mieszkańców (tu notujemy zwyżkę).

Testy na COVID-19: Na ziemi puckiej wykonano ich 110; a 1 z nich dał pozytywny wynik.

Koronawirus w powiecie puckim (oraz na Pomorzu):

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Przypomnijmy, że wskaźnik podawany w raporcie o koronawirusie przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców.

Obecnie w województwie pomorskim odnotowujemy dzień ze zniżką; liczba nowych koronawirusowych zakażeń zmalała do: 81 (to o 13 przypadków mniej).

Na ziemi puckiej wskaźnik zakażeń ustabilizował się. Dziś jego wartość to: 0,11. Wczoraj wynosił: 0,11.

W sobotnim zestawieniu otrzymujemy informacje o sporym wzroście pomorskich zgonów. Odnotowano ich 22 (dzień wcześniej było 11).

W 21. przypadkach występowały choroby współistniejące z COVID-19. Jedna z osób poniosła śmierć „wyłącznie z powodu COVID” – informuje rządowy raport.

fot. Tumisu | Pixabay 

Koronawirus, powiat pucki, codzienny raport na DZIENNIKPUCKI.pl:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *