Koronawiurs raport: powiat pucki (18.09.2021). Rekordowo wysoka ilość zakażeń na ziemi puckiej

Raport z soboty: w powiecie puckim mamy dzień z nowymi przypadkami koronawirusa. Za nami piątek bez zgonu (COVID-19) na ziemi puckiej.

R E K L A M A

Po wczorajszym wzroście nowych przypadków koronawirusa w powiecie puckim dziś ta tendencja nie zmienia się — czytamy w raporcie. W piątek przybyło u nas aż pięć nowych osób z COVID-19. To, niestety, rekord września na ziemi puckiej.

Łącznie jest już ponad 7,4 tys. zakażonych koronawirusem w powiecie puckim (dokładnie 7 467). A także 6 966 ozdrowieńców na ziemi puckiej; tym razem nie przybył ani jeden.

Według rządowego raportu krzywa nowych zakażeń koronawirusem mocno się wznosi(kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

Jak czytamy w koronawirusowym raporcie w powiecie puckim dziś dzień bez zgonu z powodu COVID-19. Przypomnijmy, że łącznie mamy 151. ofiar koronawirusa w powiecie puckim.

Jak podaje raport, w powiecie puckim kwarantanną objętych jest 143. mieszkańców (tu notujemy dzień ze spadkiem. Tym razem o 10 przypadków).

Testy na COVID-19: Na ziemi puckiej wykonano ich 53 (to o ok. 10 więcej niż dzień wcześniej); sześć dało pozytywny wynik.

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Przypomnijmy, że wskaźnik podawany w raporcie o koronawirusie przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców.

Na ziemi puckiej wskaźnik zakażeń zmienił się. Dziś jego wartość to: 0,57 Wczoraj wynosił: 0,23.

Obecnie w województwie pomorskim odnotowujemy dzień ze stabilizacją. Liczba nowych koronawirusowych zakażeń wynosi 37 (dzień wcześniej było tyle samo przypadków).

W sobotnim zestawieniu otrzymujemy informację o pomorskich zgonach (COVID-19 i powiązane). Odnotowano ich 2 (o 2 więcej niż dzień wcześniej) – zmarli mieli choroby współistniejące.

Fot. Dziennik Pucki

Koronawirus, powiat pucki, codzienny raport na DZIENNIKPUCKI.pl:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *