Koronawirus w powiecie puckim (raport 10.10.2020). Jest czerwona strefa, 21 zakażonych i zgon

Od dziś, soboty 10.10 powiat pucki w czerwonej strefie z mocnymi obostrzeniami. Jak raportuje sanepid – w Pucku i okolicach mamy kolejnych 21 zakażonych SARS VoV-2. Na ulicach musimy pojawiać się w maseczkach. Nie żyje 74-latek.

Powiat pucki w strefie czerwonej znalazł się 10 października 2020. Od tego czasu obowiązują zaostrzone restrykcje dotyczące m.in. imprez, przyjmowania gości w restauracjach, publicznych zgromadzeń. Jest też obowiązek noszenia maseczek (lub przyłbic albo innych instrumentów zasłaniających usta oraz nos) w przestrzeni publicznej.

Choć nie obowiązuje wszędzie – bo np. na plażach możemy pojawiać się bez przesłon utrudniających oddychanie. Maseczek nie muszą też nosić ci, którzy mają odpowiednie zaświadczenie od lekarza.

Tymczasem sobota w powiecie puckim jest kolejnym dniem ze sporym przyrostem nowych zakażeń. Jak informuje Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Pucku i okolicach przybyło kolejnych 21 osób z pozytywnym testem na SARS CoV-2. To dużo, i daje nam miejsce w czołówce zestawienia, które codziennie robi wojewódzki sanepid.

– Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny z przykrością informuje o zgonach 3 osób z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 z terenu województwa pomorskiego – donoszą wojewódzkie służby.

Jedną z nich jest 74-letni mężczyzna z powiatu puckiego.

Dane epidemiologiczne dotyczące zachorowań na COVID-19 w powiecie puckim i woj. pomorskim – STAN NA 10.10.2020 r.

Ogniska zakażenia wirusem SARS- CoV-2 w powiecie puckim i województwie pomorskim:

 • Ognisko związane ze szkołą – 6 przypadków zakażenia, w tym 3 nauczycieli, 1 uczeń, powiat pucki.
 • Ognisko związane ze Szpitalem – 6 przypadków zakażenia, w tym 6 pracowników medycznych, powiat pucki, powiat wejherowski.
 • Ognisko związane z Domem Pomocy Społecznej – 14 przypadków zakażenia, w tym 8 pensjonariuszy i 6 osób z personelu, powiat pucki.
 • Ognisko związane z hospicjum – 4 przypadki zakażenia, powiat pucki, powiat wejherowski.
 • Ognisko związane z zakładem pracy – 9 przypadków zakażenia, w tym 3 pracowników, miasto Gdynia, powiat pucki.
 • Ognisko związane z zakładem pracy w Gdyni – 10 przypadków zakażenia w tym 4 pracowników, powiat tczewski, powiat wejherowski, powiat pucki, miasto Gdynia.
 • Ognisko związane z zakładem pracy – 15 przypadków zakażenia, w tym 14 pracowników, miasto Gdynia, powiat pucki.
 • Ognisko związane ze Szkołą – 8 przypadków zakażenia, w tym 5 nauczycieli, powiat pucki.
 • Ognisko związane z Przedszkolem – 11 przypadków zakażenia w tym 3 nauczycieli i 5 uczniów, powiat pucki, powiat wejherowski.
 • Ognisko związane ze Szpitalem – 13 przypadków zakażenia, w tym 6 pracowników, powiat pucki.
 • Ognisko związane z imprezami urodzinowymi (uczniowie LO) – 33 przypadki zakażenia w tym 22 uczniów, miasto Gdynia, miasto Sopot, powiat tczewski, powiat pucki, powiat wejherowski.

fot. KAROLINA GRABOWSKA / kaboompics.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *