Koronawirus, powiat pucki (raport 9.04.2021). Zakażenia spadają, ale są dwa zgony

Raport z piątku: dziś spadek nowych przypadków koronawirusa w powiecie puckim – jest ich ok. 50. Na ziemi puckiej dzień z dwoma zgonami (COVID-19 plus dodatkowe choroby).

R E K L A M A

Po ostatnim wzroście nowych przypadków koronawirusa w powiecie puckim dziś nieco lżej. Wg. piątkowego raportu przybyło u nas 46. nowych osób z COVID-19.

Łącznie jest już 6,8 tys. (dokładnie 6 813) zakażonych koronawirusem w powiecie puckim. A także 62 nowych ozdrowieńców (czyli w sumie na ziemi puckiej ozdrowieńców jest 6 002).

Według rządowego raportu krzywa nowych zakażeń koronawirusem dziś lekko opada (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

Według informacji mamy dzień z dwoma zgonami wywołanych przez COVID-19.  W obu przypadkach chorzy mieli choroby współistniejące. Przypomnijmy, że łącznie mamy 131. ofiar koronawirusa w powiecie puckim.

Jak podaje pucki sanepid, w powiecie puckim kwarantanną objętych jest 1060. mieszkańców (tu znowu notujemy lekki wzrost).

Testy na COVID-19: Na ziemi puckiej wykonano ich 209; a 46. dało pozytywne wyniki.

Koronawirus w powiecie puckim (oraz na Pomorzu):

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Przypomnijmy, że wskaźnik podawany w raporcie o koronawirusie przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców.

Obecnie w województwie pomorskim odnotowujemy kolejny dzień ze spadkiem; liczba nowych koronawirusowych zmalała do: 1323 (to o ok. 160 przypadków mniej).

Na ziemi puckiej wskaźnik zakażeń rośnie. Dziś jego wartość to: 5,28. Wczoraj wynosił: 7,68.

W piątkowym zestawieniu mamy informacje na temat wzrostu ilości pomorskich zgonów. Odnotowano ich 47 (dzień wcześniej było 44).

W 44 przypadkach występowały choroby współistniejące z COVID-19. Trzy osoby poniosły śmierć „wyłącznie z powodu COVID” – informuje rządowy raport.

Szpital Pucki – to tzw. placówka covidowa:

fot. SJ Objio

Koronawirus, powiat pucki, codzienny raport na DZIENNIKPUCKI.pl:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *