Koronawirus, powiat pucki (raport 9.01.2021, sobota). Dziś oddech i dobra wiadomość: jest 36 nowych zakażonych

Sobotni oddech, tak można podsumować dzisiejszy raport o koronawirusie w powiecie puckim. Gwałtownie zmalał przyrost nowych zakażeń. Dziś na ziemi puckiej COVID-19 ma 36 nowych osób.

W powiecie puckim mamy 36 nowych zakażonych koronawirusem. Po wczorajszym wzroście, dziś znaczący spadek. Aktualny rządowy raport informuje, że dziś koronawirusa w powiecie puckim ma 36 nowych osób.

Na szczęście tym razem nie odnotowano u nas żadnego covidowego zgonu.

Koronawirus w powiecie puckim w liczbach (oraz na Pomorzu):

Łącznie mamy już ponad 3,7 tysiąca (dokładnie 3727) zakażonych koronawirusem w powiecie puckim.

Według rządowego raportu krzywa nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim dziś mocno pikuje (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

W styczniową sobotę 2021 roku, na szczęście, nie mamy ofiar śmiertelnych w powiecie puckim, jak to dziś odnotowały służby sanepidu.

Przypomnijmy, że od początku epidemii, nad Zatoką Pucką na COVID-19 zmarło już 57. osób.

COVID-19 w powiecie puckim: jest ponad 820. ozdrowieńców (ilu dokładnie przybyło, tego sanepid w Pucku i na Pomorzu już nie precyzuje).

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Na ziemi puckiej wskaźnik zakażeń opada. Dziś jego wartość to: 4,13. Wczoraj wynosił on:

9,98.

Na Pomorzu sytuacja podobna jak w powiecie puckim, bo wskaźnik (ten przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców) wędruje w dół, choć nieznacznie – tutaj do wartości 4,16 (wczoraj był na poziomie 4,21).

Dziś w województwie pomorskim odnotowujemy dzień spadku, bo liczba nowych koronawirusowych zakażeń poleciała w dół – jest ich obecnie 977. To dokładnie 1o mniej niż mieliśmy dzień wcześniej (wówczas było ich 987).

W dzisiejszym raporcie delikatnie też spada ilość pomorskich zgonów. Ich liczba zmalałą do 27. (dzień wcześniej: 28). Pięcioro osób zmarło w wyniku COVID-19. Pozostała 22. miała choroby współistniejące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *