Koronawirus, powiat pucki (raport 7.12.2020, poniedziałek). Dobry początek tygodnia: 12. nowych chorych, 0. zgonów

W poniedziałek o 4 mniej przypadki koronawirusa w powiecie puckim. Dziś 12 nowych zakażeń i bez zgonów związanych z COVID-10 na ziemi puckiej.

Drugi dzień, po grudniowej niedzieli, gdy notujemy spadek nowych zakażeń w powiecie puckim (wówczas było ich 16.). Według raportu sanepidu, w Pucku i okolicach zachorowało 12. nowych osób.

Łącznie dziś jest 2646. osób zakażonych koronawirusem na ziemi puckiej.

COVID-19 w powiecie puckim: mamy już ponad 2,6 tysiąca chorych mieszkańców i ponad 800 ozdrowieńców (ilu dokładnie przybyły, tego sanepid w Pucku i na Pomorzu już nie precyzuje).

Krzywa nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim dziś więc nadal szybuje w dół:

Grudniowy poniedziałek to też dzień bez ofiar śmiertelnych w powiecie puckim związanych z koronawirusem. Przypomnijmy, że od początku epidemii, nad Zatoką Pucką na COVID-19 zmarły już 44. osoby.

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Na Pomorzu wskaźnik (ten przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców) notuje wyraźny spadek: 1,43 – tu notujemy obniżkę o 2,29 (w odniesieniu do niedzieli).

Na Pomorzu w poniedziałek 7.12.2020 odnotowujemy bardzo wyraźny spadek zachorowań: łącznie to 335. przypadków (dzień wcześniej było ich 874.).

Znowu też spada ilość odnotowanych zgonów – te spadły z 19. do obecnych 7. (0. związanych z koronawirusem).

Na ziemi puckiej dziś wskaźnik zakażeń oczywiście mocno zmalał i w poniedziałek wynosił 1,38. Wczorajsza jego wartość: 1,84.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *