Koronawirus, powiat pucki (raport 7.01.2021, czwartek). Dobre wieści: jedynie 18. nowych zakażonych

Dziś nasz raport o koronawirusie w powiecie puckim z pozytywnym wydźwiękiem. Bo notujemy drugi najniższą w styczniu 2021 przyrost chorych. Ten spowolnił do 18 przypadków.

Dzięki temu, że dzisiejszy rządowy raport donosi o 18. nowych zakażeniach koronawirusem w powiecie puckim, to automatycznie znajdujemy się w ogonie Pomorza. A nasze województwo – po zsumowaniu – też zaliczyło spadek, choć nie tak wyraźny jak region ziemi puckiej.

Nie odnotowano też u nas żadnego covidowego zgonu.

Po wczorajszym dniu, ze sporym wzrostem, to naprawdę dobra wiadomość w czasach epidemii COVID-19.

Koronawirus w powiecie puckim w liczbach (oraz na Pomorzu):

Łącznie mamy już ponad 3,6 tysiąca (dokładnie 3604) zakażonych koronawirusem w powiecie puckim.

Według rządowego raportu krzywa nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim dziś wyraźnie opada (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

W styczniowy czwartek 2021 roku, na szczęście, nie mamy ofiar śmiertelnych w powiecie puckim, jak to dziś odnotowały służby sanepidu.

Przypomnijmy, że od początku epidemii, nad Zatoką Pucką na COVID-19 zmarło już 57. osób.

COVID-19 w powiecie puckim: jest ponad 820. ozdrowieńców (ilu dokładnie przybyło, tego sanepid w Pucku i na Pomorzu już nie precyzuje).

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Na ziemi puckiej wskaźnik zakażeń poleciał w dół. Dziś jego wartość to:

2,06. Wczoraj wynosił on: 6,54.

Na Pomorzu podobnie jak w powiecie puckim wskaźnik (ten przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców) obniża się choć nieznacznie – tutaj do wartości 4,27 (wczoraj był na poziomie 4,89).

Dziś w województwie pomorskim odnotowujemy koniec spadków, bo liczba nowych koronawirusowych zakażeń poleciała w górę – jest ich obecnie 1003. To o ok. 150 mniej niż mieliśmy dzień wcześniej (wówczas było ich 1148).

W dzisiejszym raporcie mocno zmalała ilość pomorskich zgonów. Ich liczba spadła do 10. (dzień wcześniej: 31). Trzy osoby zmarły w wyniku COVID-19. 7. zmarłych miało choroby współtowarzyszące.

fot. SJ Objio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *