Koronawirus, powiat pucki (raport 6.12.2020, niedziela): 16. zakażonych i 1. zgon. Krzywa COVID-19 leci w dół

Tylko 16. nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim w pierwszą grudniową niedzielę 2020. Niestety, jest też kolejna śmierć. Jak wynika z raportu o COVID-10 na ziemi puckiej, zmarły miał choroby współistniejące.

Po mocnym, sobotnim skoku nowych zakażeń w powiecie puckim (było ich 50.), dziś lżejszy dzień. Według raportu sanepidu, w Pucku i okolicach zachorowało 16. nowych osób.

Łącznie dziś mamy 2634. osoby zakażone koronawirusem na ziemi puckiej.

Dziś też drugi dzień z kolejną ofiarą śmiertelną w powiecie puckim związaną z koronawirusem. Na ziemi puckiej zmarła jedna osoba – miała choroby współistniejące i jej rządowy raport nie kwalifikuje jako ofiary koronawirusa na ziemi puckiej

Przypomnijmy, że od początku epidemii, nad Zatoką Pucką na COVID-19 zmarły już 44. osoby.

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Na Pomorzu wskaźnik (ten przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców) notuje delikatny spadek i kolejny raz nie tak mocny jak na ziemi puckiej: 3,72 – tu notujemy lekką obniżkę o 0,41.

Na ziemi puckiej dziś wskaźnik zakażeń oczywiście mocno zmalał i w niedzielę wynosił 1,84. Wczorajsza jego wartość: 5,74.

COVID-19 w powiecie puckim: mamy już ponad 2,6 tysiąca chorych mieszkańców i ponad 800 ozdrowieńców (ilu dokładnie przybyły, tego sanepid w Pucku i na Pomorzu już nie precyzuje).

Na Pomorzu w niedzielę 6.12.2020 odnotowujemy kolejny spadek zachorowań: łącznie to 874. przypadki (dzień wcześniej było ich 969.).

Dziś znowu spada ilość odnotowanych zgonów – te zjechały z 45. do obecnych 19. (4. związane z koronawirusem).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *