Koronawirus, powiat pucki (raport 6.01.2021, środa). W święto Trzech Króli ok. 60 zakażonych i jeden zgon

Nie maleje liczba nowych zakażeń COVID-19 w powiecie puckim. Koronawirusa dziś ma 57. kolejnych osób. Do grona ofiar musimy też dodać kolejnego zmarłego. Dziś zwyżkuje również Pomorze.

Mamy drugi dzień wzrostu nowych zachorowań na koronawirusa w powiecie puckim. Po wczorajszym skoku w górę dziś krzywa zakażeń nie zwalnia. Rządowy raport nie przynosi dobrych wieści. Nad Zatoką Pucką dziś przybyło 57 nowych osób z COVID-19.

Koronawirus w powiecie puckim w liczbach (oraz na Pomorzu):

Łącznie mamy już ponad 3,5 tysiąca (dokładnie 3586) zakażonych koronawirusem w powiecie puckim.

Według rządowego raportu krzywa nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim dziś znowu zwyżkuje (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

W styczniową środę 2021 roku, mamy też w powiecie puckim drugą ofiarę śmiertelną koronawirusa w 2021 roku, jak to dziś odnotowały służby sanepidu. Zmarły nie miał chorób współistniejących, a zmarł z COVID-19 – informują służby.

Przypomnijmy, że od początku epidemii, nad Zatoką Pucką na COVID-19 zmarło już 57. osób.

COVID-19 w powiecie puckim: jest ponad 820. ozdrowieńców (ilu dokładnie przybyło, tego sanepid w Pucku i na Pomorzu już nie precyzuje).

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Na ziemi puckiej wskaźnik zakażeń bardzo wyraźnie zwiększył się. Dziś jego wartość to:

6,54. Wczoraj wynosił on: 4,59.

Na Pomorzu podobnie jak w powiecie puckim wskaźnik (ten przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców) wędruje w górę – tutaj do wartości 4,89 (wczoraj był na poziomie 2,28).

Dziś w województwie pomorskim odnotowujemy koniec spadków, bo liczba nowych koronawirusowych zakażeń poleciała w górę – jest ich obecnie 1148. To o ok. 600 więcej niż mieliśmy dzień wcześniej (wówczas było ich 534).

W dzisiejszym raporcie za to zmalała ilość pomorskich zgonów. Ich liczba spadła do 31. (dzień wcześniej: 39). Aż 6 osób zmarło w wyniku COVID-19. 25. zmarłych miało choroby współtowarzyszące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *