Koronawirus, powiat pucki (raport 5.12.2020, sobota). 50. zakażonych, 2. zgony. Ciężki bilans.

Spory skok nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim. Po piątkowym oddechu dziś cios: pół setki zakażonych, dwa zgony.

Piątkowy mocny spadek nowych zakażeń COVID-19 w powiecie puckim – gdy mieliśmy zaledwie 10. nowych przypadków – w weekend już się nie utrzymał. Sobotę otwieramy z dokładnie pół setką nowych zakażeń.

Łącznie dziś mamy 2618. osób zakażonych koronawirusem na ziemi puckiej.

Skończył się też kilkudniowy okres bez ofiar śmiertelnych w powiecie puckim. Dziś w powiecie puckim zmarły dwie osoby – obie miały choroby współistniejące i ich rządowy raport nie kwalifikuje jako ofiar koronawirusa na ziemi puckiej

Przypomnijmy, że od początku epidemii, nad Zatoką Pucką na COVID-19 zmarły już 43. osoby.

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Na Pomorzu wskaźnik notuje delikatny przyrost i nie tak mocny jak na ziemi puckiej: 4,13 – tu notujemy wzrost o 0,67.

Na ziemi puckiej dziś mocno podskoczył wskaźnik zakażeń; ten przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców i w sobotę wynosił 5,74. Wczorajsza jego wartość: 1,15.

COVID-19 w powiecie puckim: mamy już ponad 2,6 tysiąca chorych mieszkańców i ponad 800 ozdrowieńców (ilu dokładnie przybyły, tego sanepid w Pucku i na Pomorzu już nie precyzuje).

Na Pomorzu w sobotę 5.12.2020 odnotowujemy zauważalny spadek zachorowań: łącznie to 969. przypadków (dzień wcześniej było ich 1226.).

Skończył się, niestety, ciąg trzech dni spadku ilości zgonów – te podskoczyły do 45. (8. związanych z koronawirusem).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *