Koronawirus, powiat pucki (raport 5.02.2021, piątek). Cztery zgony, 18 nowych zakażonych

Na koniec tygodnia wzrost nowych przypadków koronawirusa w powiecie puckim. COVID-19 ma 18. kolejnych osób. Na ziemi puckiej zmarło 4 mieszkańców.

R E K L A M A

Po wczorajszym spadku nowych przypadków koronawirusa w powiecie puckim dziś notujemy wzrost. W piątek przybyło u nas 18. nowych osób z COVID-19. To o 4 więcej niż w pierwszy czwartek lutego.

Łącznie jest już ponad 4,3 tys. (dokładnie 4365) zakażonych koronawirusem w powiecie puckim.

Mamy dziś cztery zgony, o których informuje sanepid w Pucku. Wszyscy mieli choroby współistniejące. Przypomnijmy, że łącznie mamy 94. ofiary koronawirusa w powiecie puckim.

Koronawirus w powiecie puckim (oraz na Pomorzu):

Jak podaje pucki sanepid, w powiecie puckim kwarantanną objętych jest 606 mieszkańców (1 więcej niż dzień wcześniej).

Na ziemi puckiej wykonano 79 testów na COVID-19 (+1 w porównaniu do poprzedniego dnia); 20 z nich dało pozytywne wyniki.

Według rządowego raportu krzywa nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim dziś rośnie (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Przypomnijmy, że wskaźnik podawany w raporcie o koronawirusie przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców.

Na Pomorzu sytuacja odmienna niż w powiecie puckim: wskaźnik opada i aktualnie sięgnął wartości 2,16. Na szczęście nie jest jednym z wyższych w Polsce (wczoraj był na poziomie 2,4).

Co oznacza, że obecnie w województwie pomorskim odnotowujemy dzień ze spadkiem: liczba nowych koronawirusowych zakażeń wynosi: 507. To o ok. 60. mniej niż mieliśmy dzień wcześniej.

Na ziemi puckiej wskaźnik zakażeń podskakuje. Dziś jego wartość to: 2,06. Wczoraj wynosił: 1,61.

W piątkowym raporcie czytamy, że kolejny dzień rośnie ilość pomorskich zgonów. Dziś odnotowano 43. przypadki (dzień wcześniej było ich 38).

43 osoby miały choroby współistniejące z COVID-19. Nikt nie poniósł śmierci „wyłącznie z powodu COVID” – jak informuje rządowy raport.

Szpital Pucki – to już tzw. placówka covidowa:

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *