Koronawirus, powiat pucki (raport 5.01.2021, wtorek). Znowu w czołówce Pomorza: 40 zakażonych, 1 nie żyje

Powiat pucki znowu najciemniejszym miejscem Pomorza, jeśli chodzi o nowe zakażenia koronawirusem. Powiat pucki w statystyce dziś wypada bardzo słabo: 40 nowych zakażeń i 1 zgon.

Po poniedziałkowym gwałtownym spadku nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim dziś raport nie przynosi dobrych wieści. Do grona chorych z COVID-19 przybyło 40 osób. To wprawdzie nie tak duży wzrost, jaki odnotowano w niedzielę 3 stycznia (było ponad 80 potwierdzonych zachorowań), ale skok w górę jest potężny.

Koronawirus w powiecie puckim w liczbach (oraz na Pomorzu):

Łącznie mamy już ponad 3,5 tysiąca (dokładnie 3529) zakażonych koronawirusem w powiecie puckim.

Według rządowego raportu krzywa nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim dziś mocno podskoczyła (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

W styczniowy wtorek 2021 roku, mamy też w powiecie puckim pierwszą ofiarę śmiertelną koronawirusa w 2021 roku, jak to dziś odnotowały służby sanepidu. Zmarły miał choroby współistniejąca – informują służby.

Przypomnijmy, że od początku epidemii, nad Zatoką Pucką na COVID-19 zmarły już 54. osoby.

COVID-19 w powiecie puckim: jest ponad 820. ozdrowieńców (ilu dokładnie przybyło, tego sanepid w Pucku i na Pomorzu już nie precyzuje).

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Na ziemi puckiej wskaźnik zakażeń bardzo wyraźnie zwiększył się. Dziś jego wartość to:

4,59. Wczoraj wynosił on: 0,8.

Na Pomorzu znowu inaczej niż w powiecie puckim wskaźnik (ten przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców) notuje kolejny dzień zniżki – tutaj do wartości 2,28 (wczoraj był na poziomie 2,65).

Dziś w województwie pomorskim odnotowujemy również dzień, gdy liczba nowych koronawirusowych zakażeń zmalała – jest ich 534. To o ok. 90 mniej niż mieliśmy dzień wcześniej (wówczas było ich 623).

W dzisiejszym raporcie podskoczyła za to ilość pomorskich zgonów. Ich liczba wzrosła do 39. (dzień wcześniej: 2). Aż 7 osób zmarło w wyniku COVID-19. 32. zmarłych miało choroby współtowarzyszące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *