Koronawirus, powiat pucki (raport 4.04.2021). Dziś mniej zakażeń, ale nadal to spora liczba

Raport z niedzieli: prawie 70 nowych przypadków koronawirusa w powiecie puckim. Na ziemi puckiej dzień bez zgonu (COVID-19).

R E K L A M A

Po ostatnim gwałtownym i rekordowym wzroście nowych przypadków koronawirusa w powiecie puckim dziś sytuacja polepsza się. Wg. niedzielnego raportu przybyło u nas 67. nowych osób z COVID-19.

Łącznie jest już ponad 6,6 tys. (dokładnie 6 643) zakażonych koronawirusem w powiecie puckim. A także 81 nowych ozdrowieńców (czyli w sumie na ziemi puckiej ozdrowieńców jest 5 710).

Według rządowego raportu krzywa nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim dziś opada (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

Według informacji mamy dzień bez zgonów wywołanych przez COVID-19.  Przypomnijmy, że łącznie mamy 128. ofiar koronawirusa w powiecie puckim.

Jak podaje pucki sanepid, w powiecie puckim kwarantanną objętych jest 1192. mieszkańców (tu kolejny dzień notujemy spadek).

Testy na COVID-19: Na ziemi puckiej wykonano ich 227; a 67. dało pozytywne wyniki.

Koronawirus w powiecie puckim (oraz na Pomorzu):

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Przypomnijmy, że wskaźnik podawany w raporcie o koronawirusie przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców.

Obecnie w województwie pomorskim odnotowujemy dzień z wyraźną zniżką; liczba nowych koronawirusowych zakażeń zmalała do: 1273 (to o ok. 750 przypadków mniej).

Na ziemi puckiej wskaźnik zakażeń zniżkuje. Dziś jego wartość to: 7,68. Wczoraj wynosił: 13,19.

W niedzielnym raporcie mamy informacje na temat dużego spadku pomorskich zgonów. Odnotowano ich 5 (dzień wcześniej było 24).

W 4 przypadkach występowały choroby współistniejące z COVID-19. Jedna osoba poniosła śmierć „wyłącznie z powodu COVID” – informuje rządowy raport.

Szpital Pucki – to tzw. placówka covidowa:

fot. Tmaximumge | PxHere

Koronawirus, powiat pucki, codzienny raport na DZIENNIKPUCKI.pl:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *