Koronawirus, powiat pucki (raport 4.02.2021, czwartek). 14 nowych zakażonych; ponad 600 w kwarantannie

Spadek przyrostu nowych przypadków koronawirusa w powiecie puckim. COVID-19 ma 14. kolejnych osób. Na ziemi puckiej nikt dziś nie zmarł.

R E K L A M A

Po wczorajszym wzroście nowych przypadków koronawirusa w powiecie puckim dziś notujemy spadek. W czwartek przybyło u nas 14. nowych osoby z COVID-19. To o 6 mniej niż w pierwszą środę lutego.

Łącznie mamy już ponad 4,3 tys. (dokładnie 4347) zakażonych koronawirusem w powiecie puckim.

Nie mamy dziś żadnych zgonów, o których informuje sanepid w Pucku. Przypomnijmy, że łącznie mamy 90. ofiar koronawirusa w powiecie puckim.

Koronawirus w powiecie puckim (oraz na Pomorzu):

Jak podaje pucki sanepid, w powiecie puckim kwarantanną objętych jest 605 mieszkańców (45 więcej niż dzień wcześniej).

Na ziemi puckiej wykonano 78 testów na COVID-19 (-35 w porównaniu do poprzedniego dnia); 14 z nich dało pozytywne wyniki.

Według rządowego raportu krzywa nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim dziś opada (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Przypomnijmy, że wskaźnik podawany w raporcie o koronawirusie przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców.

Na Pomorzu sytuacja podobna jak w powiecie puckim: wskaźnik opada i aktualnie sięgnął wartości 2,4. Na szczęście nie jest jednym z wyższych w Polsce (wczoraj był na poziomie 2,76).

Co oznacza, że obecnie w województwie pomorskim odnotowujemy dzień ze spadkiem: liczba nowych koronawirusowych zakażeń wynosi: 564. To o ok. 80. mniej niż mieliśmy dzień wcześniej.

Na ziemi puckiej wskaźnik zakażeń na szczęście opada. Dziś jego wartość to: 1,61. Wczoraj wynosił: 2,29.

W środowym raporcie czytamy, że kolejny dzień rośnie ilość pomorskich zgonów. Dziś odnotowano 38. przypadków (dzień wcześniej było ich 17).

32 osoby miały choroby współistniejące z COVID-19. 6. poniosło śmierć „wyłącznie z powodu COVID” – jak informuje rządowy raport.

Szpital Pucki – to już tzw. placówka covidowa:

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *