Koronawirus, powiat pucki (raport 4.01.2021, poniedziałek). Ostry skok w dół. Dziś tylko 7 przypadków!

Po upiornie wysokiej ilości nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim w niedzielę tym razem mocny zeskok. W pierwszy poniedziałek stycznia tylko 7 nowych chorych.

Wczoraj statystyki zakażeń koronawirusem w powiecie puckim ostro pomknęły w górę, gdy liczba nowych przypadków osiągnęła rekordową granicę ponad 80 zdarzeń. Tego dnia byliśmy polskim rekordzistą. Nigdzie więcej nie odnotowano tak dużego COVID przyrostu.

Dziś czas na oddech – rządowy raport podaje informacje o kolejnych 7 osobach.

Koronawirus w powiecie puckim w liczbach (oraz na Pomorzu):

Łącznie mamy już 3489 zakażonych koronawirusem w powiecie puckim.

Według rządowego raportu krzywa nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim dziś mocno leci w dół (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

W styczniowy poniedziałek 2021 roku, na szczęście, nie mamy ofiar śmiertelnych w powiecie puckim, jak to dziś odnotowały służby sanepidu.

Przypomnijmy, że od początku epidemii, nad Zatoką Pucką na COVID-19 zmarły już 53. osoby.

COVID-19 w powiecie puckim: jest ponad 820. ozdrowieńców (ilu dokładnie przybyło, tego sanepid w Pucku i na Pomorzu już nie precyzuje).

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Na ziemi puckiej wskaźnik zakażeń spadł bardzo wyraźnie. Dziś jego wartość to:

0,8. Wczoraj wynosił on: 9,63.

Na Pomorzu znowu inaczej niż w powiecie puckim wskaźnik (ten przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców) notuje delikatną zniżkę – tutaj do wartości 2,65 (wczoraj był na poziomie 3).

Dziś w województwie pomorskim odnotowujemy również dzień, gdy liczba nowych koronawirusowych zakażeń ustabilizowała się – jest ich 623. To dokładnie tyle samo ile mieliśmy dzień wcześniej).

W dzisiejszym raporcie na temat ilości pomorskich zgonów mamy też pozytywne wiadomości. Ich liczba zmalała do 2 (dzień wcześniej: 4). Wszyscy zmarli mieli choroby współtowarzyszące.

fot. Tumisu | Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *