Koronawirus, powiat pucki (raport 31.12.2020, czwartek). Rok kończymy z 46 nowymi zakażonymi

Słaba końcówka roku 2020, odnotowuje dzisiejszy raport o koronawirusie w powiecie puckim. Mamy już blisko 3,3 tys. chorych i ponad 50 zgonów.

REKLAMA

W środę bardzo mocno podskoczyła ilość zakażeń koronawirusem w powiecie puckim. Wzrost był rekordowy, a i dziś rządowy raport nie przynosi dobrych informacji. Do już zakażonych dołączyło kolejnych 46 mieszkańców.

Koronawirus w powiecie puckim w liczbach (oraz na Pomorzu):

Łącznie mamy już 3278 zakażonych koronawirusem w powiecie puckim.

Według rządowego raportu krzywa nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim dziś lekko leci w dół, choć i tak utrzymuje się na dość wysokim poziomie (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

W grudniowy czwartek, na szczęście, nie mamy ofiar śmiertelnych w powiecie puckim, jak to dziś odnotowały służby sanepidu.

Przypomnijmy, że od początku epidemii, nad Zatoką Pucką na COVID-19 zmarły już 53. osoby.

COVID-19 w powiecie puckim: jest ponad 820. ozdrowieńców (ilu dokładnie przybyło, tego sanepid w Pucku i na Pomorzu już nie precyzuje).

KORONAWIRUS, RAPORT: powiat pucki dzień po dniu

Koronawirus, powiat pucki (raport 21.12.2020, poniedziałek)

Dwa razy więcej nowych zakażeń | DANE, WYKRESY

Biznes| powiat pucki i koronawirus

Policjanci z Pucka zapowiadają kolejne kontrole. Będą mandaty?

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Na Pomorzu inaczej niż w powiecie puckim wskaźnik (ten przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców) notuje zauważalny wzrost do wartości 5,49 (wczoraj był na poziomie 4,69).

Dziś w województwie pomorskim odnotowujemy kolejny raz przyrost nowych koronawirusowych zakażeń – jest ich 1288. To o blisko 200 przypadków więcej niż mieliśmy dzień wcześniej, gdy było ich 1101).

W dzisiejszym raporcie ciut więcej dobrych wieści na temat ilości pomorskich zgonów. Ich liczba delikatnie zmalała do 42 (dzień wcześniej: 45). Spośród tego grona 31 chorych miało choroby współistniejące. Pozostała jedenastka zmarła w wyniku COVID-19.

Na ziemi puckiej wskaźnik zakażeń dzisiaj nieznacznie spada. Dziś jego wartość to:

5,28. Wczoraj wynosił on: 5,96.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *