Koronawirus, powiat pucki (raport 30.01.2021, sobota). Trzeci dzień spadku zakażeń i aż 6 zgonów; 33 zaszczepionych

Dziś 11 nowych przypadków koronawirusa w powiecie puckim: dobra tendencja utrzymuje się. Liczba przypadków COVID-19 spadła o 4. Na ziemi puckiej zmarło aż 6 osób. Zaszczepiono 33 kolejnych mieszkańców.

R E K L A M A

Po wczorajszym spadku ilości nowych przypadków koronawirusa w powiecie puckim dziś kolejny dzień ze zniżką, choć znowu niewielką. W sobotę przybyło u nas 11. nowych osób z COVID-19. To o 4 mniej niż w styczniowy piątek.

Mamy niestety, aż sześć kolejnych zgonów, choć nie są bezpośrednio związane z koronawirusem (zmarli mieli choroby współistniejące. Przypomnijmy, że łącznie mamy 84. ofiary koronawirusa w powiecie puckim.

Dziś na ziemi puckiej zaszczepiono 33 osoby na COVID-19, a drugą dawką nikogo. Łącznie wykonano już 1135 szczepienia.

Koronawirus w powiecie puckim i szczepienie w liczbach (oraz na Pomorzu):

Jak podaje pucki sanepid, w powiecie puckim kwarantanną objętych jest 709 mieszkańców (3 mniej niż dzień wcześniej).

Łącznie mamy już ponad 4,2 tys. (dokładnie 4289) zakażonych koronawirusem w powiecie puckim.

Na ziemi puckiej wykonano 96 testów na COVID-19 (-7 w porównaniu do poprzedniego dnia); 12 z nich dało pozytywne wyniki (-3).

Według rządowego raportu krzywa nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim dziś znowu opada (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Przypomnijmy, że wskaźnik podawany w raporcie o koronawirusie przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców.

Na Pomorzu sytuacja analogiczna do tej w powiecie puckim: wskaźnik opada, choć niewiele, i aktualnie sięgnął wartości 2,23 i jest jednym ze średnich w Polsce (wczoraj był na poziomie 2,37).

Co oznacza, że obecnie w województwie pomorskim odnotowujemy dzień ze spadkiem: liczba nowych koronawirusowych zakażeń wynosi: 523. To o ok. 30. mniej niż mieliśmy dzień wcześniej (wówczas było ich 556).

Na ziemi puckiej wskaźnik zakażeń dziś znowu spadł – o ok. pół punktu. Dziś jego wartość to: 1,26. Wczoraj wynosił on: 1,72.

W sobotnim raporcie rośnie ilość pomorskich zgonów. Dziś odnotowano 37. przypadków (dzień wcześniej mieliśmy ich 15).

36 osób miało choroby współistniejące z COVID-19. Jedna poniosła śmierć “wyłącznie z powodu COVID” – jak informuje rządowy raport.

Szpital Pucki – to już tzw. placówka covidowa:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *