Koronawirus, powiat pucki (raport 26.01.2021, wtorek). 18 nowych zakażeń, ponad 700 osób w kwarantannie

Drugi dzień spadku nowych przypadków COVID-19 w powiecie puckim. Jak wynika z raportów sanepidu z Pucka, mamy 18. zakażeń na ziemi puckiej.

R E K L A M A

Po wczorajszym sporym spadku ilości nowych przypadków koronawirusa w powiecie puckim dziś odnotowujemy kolejny dzień ze zniżką, choć już nie tak wyraźną.

We wtorek przybyło u nas 18. nowych osób z COVID-19. To o 1 mniej niż w styczniowy poniedziałek.

Na szczęście nie mamy żadnego zgonu związanego z koronawirusem. Przypomnijmy, że jak do tej pory mamy 72. ofiary koronawirusa w powiecie puckim.

Koronawirus w powiecie puckim w liczbach (oraz na Pomorzu):

Jak podaje pucki sanepid, w powiecie puckim kwarantanną objętych jest 747 mieszkańców (ok. 80 mniej niż dzień wcześniej).

Łącznie mamy już ponad 4,2 tys. (dokładnie 4216) zakażonych koronawirusem w powiecie puckim.

Na ziemi puckiej wykonano 68 testów na COVID-19 (-2 w porównaniu do poprzedniego dnia); 19 z nich dało pozytywne wyniki (-1).

Według rządowego raportu krzywa nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim dziś znowu opada (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Na Pomorzu sytuacja nieco inna niż w powiecie puckim: wskaźnik delikatnie się wznosi i aktualnie sięgnął wartości 1,54 i jest jednym z wyższych w Polsce, choć nie najwyższy (wczoraj był na poziomie 1,52).

Przypomnijmy, że wskaźnik podawany w raporcie o koronawirusie przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców.

Na ziemi puckiej wskaźnik zakażeń spada, choć zmiana jest niewielka. Dziś jego wartość to: 2,06. Wczoraj wynosił on: 2,18.

Obecnie w województwie pomorskim odnotowujemy dzień ze wzrostem zakażeń, a liczba nowych koronawirusowych zakażeń wynosi: 361. To o 4. mniej niż mieliśmy dzień wcześniej (wówczas było ich 357).

W dzisiejszym raporcie gwałtownie podskoczyła ilość pomorskich zgonów. Dziś odnotowano 22. przypadki (dzień wcześniej mieliśmy ich 3).

22 osoby miały choroby współistniejące z COVID-19. Trzy poniosły śmierć “wyłącznie z powodu COVID” – jak informuje rządowy raport.

Szpital Pucki – to już tzw. placówka covidowa:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *