Koronawirus, powiat pucki (raport 24.12.2020, czwartek). Wigilia z rekordem zachorowań. Tak źle w grudniu 20202 jeszcze nie było

Boże Narodzenie 2020 w powiecie puckim zaczyna się fatalnie: jak podaje rządowy raport, na ziemi puckiej koronawirusa ma kolejnych 51 osób. To niestety nowy rekord grudnia 2020.

W środę 23.12 statystyki zapikowały, dając nadzieję, że święta w powiecie puckim spędzać będziemy w miarę spokojnej atmosferze. Nic z tego, bo czwartkowy rządowy raport przynosi nieciekawe informacje. W powiecie puckim zakażonych koronawirusem mamy 51 kolejnych chorych. To też rekord grudnia 2020 na ziemi puckiej.

Łącznie mamy już 3088 zakażonych koronawirusem w powiecie puckim.

Do tej pory dwa najwyższe piki zachorowań notowaliśmy dwukrotnie: 5 grudnia oraz 17 grudnia. Wtedy sanepid zarejestrował po 50. chorych. Dziś przekroczyliśmy tę granicę o jedną osobę.

Według rządowego raportu krzywa nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim dziś ostro poleciała w górę (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

Na Pomorzu też sytuacja nieciekawa, bo przeważają powiaty z dużym wskaźnikiem zakażeń. Wokół powiatu puckiego wszyscy są w tym gronie. Najmniej zakażeń tylko na terenie trzech samorządów – lęborskiego (13), bytowskiego (23), kartuskiego (31).

W grudniowy czwartek nie mamy ofiar śmiertelnych w powiecie puckim, jak to dziś odnotowały służby sanepidu.

Przypomnijmy, że od początku epidemii, nad Zatoką Pucką na COVID-19 zmarły już 53. osoby.

COVID-19 w powiecie puckim: jest ponad 800 ozdrowieńców (ilu dokładnie przybyło, tego sanepid w Pucku i na Pomorzu już nie precyzuje).

KORONAWIRUS, RAPORT: powiat pucki dzień po dniu

Koronawirus, powiat pucki (raport 21.12.2020, poniedziałek)

Dwa razy więcej nowych zakażeń | DANE, WYKRESY

Biznes| powiat pucki i koronawirus

Policjanci z Pucka zapowiadają kolejne kontrole. Będą mandaty?

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Na Pomorzu wskaźnik (ten przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców) notuje zwyżkę i tym razem o ok. pół punktu podskoczył do wartości 4,72 (wczoraj był na poziomie 4,12).

Dziś w województwie pomorskim odnotowujemy spory wzrost nowych koronawirusowych zakażeń – jest ich 1107. To więcej przypadków niż mieliśmy dzień wcześniej, gdy było ich 968).

Dzisiejszy raport przynosi informacje o malejącej liczbie pomorskich zgonów. Ich liczba zmalała do 18 (dzień wcześniej: 30). Czwórka z nich powiązanych zostało z COVID-19 – pozostałych 14. miało choroby współistniejące.

Na ziemi puckiej wskaźnik zakażeń mocno wzrasta. Dziś jego wartość to:

5,85. Wczoraj wynosił on: 3,9.

Koronawirus w powiecie puckim w liczbach (oraz na Pomorzu):

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *