Koronawirus, powiat pucki (raport 23.12.2020, środa). Lepiej, ale wciąż dużo nowych zakażeń. Dziś doszły 34 osoby

Po wtorkowym szczycie dziś pikowanie: mamy 34 nowe zakażenia koronawirusem w powiecie puckim. Raport na szczęście nie dodaje żadnych ofiar śmiertelnych. Łącznie mamy już ponad 3 tysiące chorych osób.

Leci w dół liczba nowych zakażonych w powiecie puckim – ale wciąż przybywa ich w szybkim tempie. Dziś do tego grona doliczyć trzeba kolejnych 34. mieszkańców. To wyraźnie lepszy wynik niż we wtorek 22 grudnia, gdy mieliśmy ich pół setki.

Według rządowego raportu krzywa nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim dziś ostro pikuje (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

Na Pomorzu znowu jesteśmy w gronie powiatów, które dziś mają najwięcej zakażeń. Tych w sumie jest osiem, a razem z powiatem puckim są: Gdynia (124), powiat wejherowski (81), Słupsk (51), Gdańsk (291) i powiat gdański (45), powiat nowodworski (18).

W grudniową środę nie mamy ofiar śmiertelnych w powiecie puckim, jak dziś odnotowały służby sanepidu.

Przypomnijmy, że od początku epidemii, nad Zatoką Pucką na COVID-19 zmarły już 53. osoby.

COVID-19 w powiecie puckim: jest ponad 800 ozdrowieńców (ilu dokładnie przybyło, tego sanepid w Pucku i na Pomorzu już nie precyzuje).

KORONAWIRUS, RAPORT: powiat pucki dzień po dniu

Koronawirus, powiat pucki (raport 21.12.2020, poniedziałek)

Dwa razy więcej nowych zakażeń | DANE, WYKRESY

Biznes| powiat pucki i koronawirus

Policjanci z Pucka zapowiadają kolejne kontrole. Będą mandaty?

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Na Pomorzu wskaźnik (ten przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców) notuje zwyżkę i tym razem mocno podskoczył do wartości 4,12 (wczoraj był na poziomie 2,97).

Dziś w województwie pomorskim odnotowujemy spory wzrost nowych koronawirusowych zakażeń – jest ich 968. To wyraźnie więcej przypadków niż mieliśmy dzień wcześniej, gdy było ich 697).

Dzisiejszy raport to też wznosząca fala wzrostu pomorskich zgonów. Ich liczba urosła do 30 (dzień wcześniej: 12). Czwórka z nich powiązanych zostało z COVID-19 – pozostałych 26. miało choroby współistniejące.

Na ziemi puckiej wskaźnik zakażeń mocno pikuje. Dziś jego wartość to:

3,9. Wczoraj wynosił on: 5,74.

Koronawirus w powiecie puckim w liczbach (oraz na Pomorzu):

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *