Koronawirus, powiat pucki (raport 22.12.2020, wtorek). Ponad 3 tysiące zakażeń; 50 nowych zachorowań i 1 zgon

Jest źle: w powiecie puckim nowa fala zakażeń koronawirusem. Dziś doszło pół setki osób – dokładnie tyle samo, co w rekordową sobotę 5 grudnia. Mamy już łącznie ponad trzy tysiące chorych i 52. zgony związane z COVID-19.

Od poniedziałku w powiecie puckim zaczęło przybywać nowych chorych zakażonych koronawirusem. Wczoraj doszło ich 14, i był to spory skok. Dziś jest jeszcze więcej, rośnie też tempo zachorowań. Koronawirusa na ziemi puckiej ma kolejne 50. osób. Tak źle w tym miesiącu już było – w sobotę 5 grudnia.

Według rządowego raportu krzywa nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim dziś ostro poszybowała (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

Na Pomorzu jesteśmy w gronie powiatów, które dziś mają najwięcej zakażeń. Tych w sumie mamy cztery, a razem z powiatem puckim: powiat słupski (42), kościerski(44), Gdańsk (190).

W grudniowy wtorek mamy jedną ofiarę śmiertelną w powiecie puckim: jak dziś odnotowały służby sanepidu, chory miał choroby współistniejące.

Przypomnijmy, że od początku epidemii, nad Zatoką Pucką na COVID-19 zmarły już 53. osoby.

COVID-19 w powiecie puckim: jest ponad 800 ozdrowieńców (ilu dokładnie przybyło, tego sanepid w Pucku i na Pomorzu już nie precyzuje).

KORONAWIRUS, RAPORT: powiat pucki dzień po dniu

Koronawirus, powiat pucki (raport 21.12.2020, poniedziałek)

Dwa razy więcej nowych zakażeń | DANE, WYKRESY

Biznes| powiat pucki i koronawirus

Policjanci z Pucka zapowiadają kolejne kontrole. Będą mandaty?

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Na Pomorzu wskaźnik (ten przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców) notuje zwyżkę i tym razem podskoczył do wartości 2,97 (wczoraj był na poziomie 2,34).

Dziś w województwie pomorskim odnotowujemy wzrost nowych koronawirusowych zakażeń – jest ich 697. To wyraźnie mniej przypadków niż mieliśmy dzień wcześniej, gdy było ich 549).

Dzisiejszy raport przerywa też falę wzrostu pomorskich zgonów. Ich liczba urosła do 12 (dzień wcześniej: 2). Aż pięcioro z nich powiązanych zostało z COVID-19 – pozostała siódemka miała choroby współistniejące.

Na ziemi puckiej wskaźnik zakażeń ostro powędrował w górę. Dziś jego wartość to:

5,74. Wczoraj wynosił on: 1,61.

Koronawirus w powiecie puckim w liczbach (oraz na Pomorzu):

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *