Koronawirus, powiat pucki (raport 21.12.2020, poniedziałek). Dwa razy więcej nowych zakażeń | DANE, WYKRESY

14 kolejnych osób z powiatu puckiego z koronawirusem, podaje rządowy raport. To spory wzrost, w porównaniu do niedzieli: bo liczba przypadków wzrosła dwukrotnie. Jak ziemia pucka wypada w staystykach Pomorza?

W poniedziałek 21.12.2020 skończyła się trzydniowa fala opadająca nowych przypadków koronawirusa w powiecie puckim. Dziś mamy wzrost, bardzo znaczący, bo dane podskoczyły dwukrotnie. Pamiętajmy jednak, że wczoraj mieliśmy rekordowo niskie notowania. Dziś przybyło nam 14. nowych chorych na ziemi puckiej.

Według rządowego raportu krzywa nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim dziś zaczyna wznosić się (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

COVID-19 w powiecie puckim: jest ponad 800 ozdrowieńców (ilu dokładnie przybyło, tego sanepid w Pucku i na Pomorzu już nie precyzuje).

Na Pomorzu jesteśmy w gronie najlepszych – czyli powiatów, w których liczba zakażeń jest najniższa. Tych w sumie jest osiem, a rekordy dzierżą: Sopot (2), Nowy Dwór Gdański (3), Lębork (4).

W grudniowy poniedziałek na szczęście nie doszła żadna ofiara śmiertelna w powiecie puckim: dziś służby sanepidu nie odnotowały zgonów.

Przypomnijmy, że od początku epidemii, nad Zatoką Pucką na COVID-19 zmarły już 52. osoby.

KORONAWIRUS, RAPORT: powiat pucki dzień po dniu

Koronawirus, powiat pucki (raport 20.12.2020, niedziela).

Rekordowo najniższy przyrost zakażeń grudnia 2020! Tylko 7 nowych zakażeń

Koronawirus, powiat pucki (raport 19.12.2020, sobota).

Lekko w dół: 34 nowe zakażenia. Granica trzech tysięcy coraz bliżej | DANE WYKRESY

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Na Pomorzu wskaźnik (ten przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców) dalej notuje spadek i tym razem obniżył się do wartości 2,34 (wczoraj był na poziomie 3,58).

Dziś w województwie pomorskim odnotowujemy spadek nowych koronawirusowych zakażeń – jest ich 549. To wyraźnie mniej przypadków niż mieliśmy dzień wcześniej, gdy było ich 817).

Dzisiejszy raport kolejny raz przynosi spokojniejsze wiadomości w sprawie pomorskich zgonów. Ich liczba znowu spadła, do 2 (dzień wcześniej: 3). Nie ma też śmierci powiązanych z COVID-19 – trójka chorych miała choroby współistniejące.

Na ziemi puckiej wskaźnik zakażeń powędrował w górę – i to zauważalnie. Dziś jego wartość to:

1,61. Wczoraj wynosił on: 0,8.

Koronawirus w powiecie puckim w liczbach (oraz na Pomorzu):

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *