Koronawirus, powiat pucki (raport 20.12.2020, niedziela). Najniższy przyrost grudnia! Tylko 7 nowych zakażeń

Ostre wyhamowanie nowych zakażeń na koronawirusa w powiecie puckim. Dziś, w niedzielę 20 grudnia, mamy jedynie 7 nowych przypadków. To rekord miesiąca, bo teraz tak małej liczby nowych zakażeń nad Zatoką Pucką jeszcze nie było.

Na naszym wykresie wyraźnie widać, że krzywa nowych zakażeń wspięła się na wyżyny w czwartek 17 grudnia i od tego czasu systematycznie opada. To dobra wiadomość, bo pod koniec roku zaczęliśmy pędzić ku granicy 3 tysięcy zakażonych koronawirusem w powiecie puckim. Szczyt – miejmy nadzieję – za nami, a dziś naprawdę świetna wiadomość: tylko siódemka nowych zakażonych nad Zatoką Pucką.

Według rządowego raportu krzywa nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim dziś ostro leci w dół (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

COVID-19 w powiecie puckim: jest ponad 800 ozdrowieńców (ilu dokładnie przybyło, tego sanepid w Pucku i na Pomorzu już nie precyzuje).

Na Pomorzu jesteśmy w gronie najlepszych – czyli dwóch powiatów, w których liczba zakażeń jest najniższa. Obok nas, tak dobry wynik, notuje też Kościerzyna.

W grudniową niedzielę na szczęście nie doszła żadna ofiara śmiertelna w powiecie puckim: dziś służby sanepidu nie odnotowały zgonów.

Przypomnijmy, że od początku epidemii, nad Zatoką Pucką na COVID-19 zmarły już 52. osoby.

KORONAWIRUS, RAPORT: powiat pucki dzień po dniu

Koronawirus, powiat pucki (raport 19.12.2020, piątek).

Lekko w dół: 34 nowe zakażenia. Granica trzech tysięcy coraz bliżej | DANE WYKRESY

Koronawirus, powiat pucki (raport 18.12.2020, piątek).

Statystyki w dół, ale nadal dużo zakażeń nad Zatoką Pucką | DANE, WYKRESY

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Na Pomorzu wskaźnik (ten przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców) dziś drgnął i poleciał w dół, spadając do 3,58 (wczoraj był na poziomie 4,43).

Dziś w województwie pomorskim odnotowujemy spadek nowych koronawirusowych zakażeń – jest ich 817. To wyraźnie mniej przypadków niż mieliśmy dzień wcześniej, gdy było ich 1040.).

Dzisiejszy raport ma też lżejsze wiadomości w sprawie pomorskich zgonów. Ich liczba spadła do 3 (dzień wcześniej: 30). Nie ma też śmierci powiązanych z COVID-19 – trójka chorych miała choroby współistniejące.

Na ziemi puckiej wskaźnik zakażeń spada – i to bardzo mocno. Dziś jego wartość to:

0,8. Wczoraj wynosił on: 3,9.

Koronawirus w powiecie puckim w liczbach (oraz na Pomorzu):

fot. leo2014

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *