Koronawirus, powiat pucki (raport 2.02.2021, wtorek). Szok: 7 nowych zakażonych i aż 6 zgonów

Dziś mamy 7 nowych przypadków koronawirusa w powiecie puckim. Na ziemi puckiej ponownie zmarło aż 6 osób. Na szczęście żadnej śmierci nie powiązano z COVID-19.

R E K L A M A

Po wczorajszym spadku ilości nowych przypadków koronawirusa w powiecie puckim dziś notujemy wzrost, i do tego bardzo wyraźny. We wtorek przybyło u nas 7. nowych osoby z COVID-19. To o 3 więcej niż w pierwszy poniedziałek lutego.

Niestety, odnotowano aż 6 zgonów. Optymistyczną wiadomością jest to, że sanepid w Pucku nie powiązał ich z COVID-19. Przypomnijmy, że łącznie mamy 90. ofiar koronawirusa w powiecie puckim.

Koronawirus w powiecie puckim (oraz na Pomorzu):

Jak podaje pucki sanepid, w powiecie puckim kwarantanną objętych jest 618 mieszkańców (22 mniej niż dzień wcześniej).

Łącznie mamy już ponad 4,3 tys. (dokładnie 4313) zakażonych koronawirusem w powiecie puckim.

Na ziemi puckiej wykonano 40 testów na COVID-19 (+16 w porównaniu do poprzedniego dnia); 8 z nich dało pozytywne wyniki (+3).

Według rządowego raportu krzywa nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim dziś podskoczyła (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Przypomnijmy, że wskaźnik podawany w raporcie o koronawirusie przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców.

Na Pomorzu sytuacja podobna jak w powiecie puckim: wskaźnik rośnie i aktualnie sięgnął wartości 1,39 i na szczęście nie jest jednym z wyższych w Polsce (wczoraj był na poziomie 1,04).

Co oznacza, że obecnie w województwie pomorskim odnotowujemy dzień ze wzrostem: liczba nowych koronawirusowych zakażeń wynosi: 326. To o ok. 80. więcej niż mieliśmy dzień wcześniej (wówczas było ich 243).

Na ziemi puckiej wskaźnik zakażeń dziś wzrósł. Dziś jego wartość to: 0,8. Wczoraj był rekordwo niski i wynosił on: 0,46.

We wtorkowym raporcie czytamy, że rośnie ilość pomorskich zgonów. Dziś odnotowano 11. przypadków (dzień wcześniej było ich 0).

7 osób miało choroby współistniejące z COVID-19. 4. poniosły śmierć „wyłącznie z powodu COVID” – jak informuje rządowy raport.

Szpital Pucki – to już tzw. placówka covidowa:

fot. Tmaximumge | PxHere

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *