Koronawirus, powiat pucki (raport 19.12.2020, sobota). Lekko w dół: 34 nowe zakażenia. Granica trzech tysięcy coraz bliżej | DANE WYKRESY

O dwa mniej przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie puckim w sobotę 19 grudnia 2020. Dziś też nad Zatoką Pucką dzień bez zgonów związanych z COVID-19 – drugi z kolei.

Według rządowego raportu w sobotę doszło kolejnych 34 nowych mieszkańców zakażonych koronawirusem w powiecie puckim. To też kolejny dzień, w którym fala nowych przypadków nie wędruje w górę i tempo wzrostu delikatnie wyhamowuje. Wciąż jednak utrzymuje się na dość wysokim poziomie.

W sobotę odnotowujemy w sumie 2966 przypadków chorych z COVID-19, stwierdzonych wśród mieszkańców powiatu puckiego.

Krzywa nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim dziś spada (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

COVID-19 w powiecie puckim: jest ponad 800 ozdrowieńców (ilu dokładnie przybyło, tego sanepid w Pucku i na Pomorzu już nie precyzuje).

Na Pomorzu jesteśmy w gronie “średniaków” (ci dziś przeważają) – czyli powiatów, w których liczba zakażeń jest spora, ale nie najwyższa.

W grudniową sobotę na szczęście nie doszła żadna ofiara śmiertelna w powiecie puckim: dziś służby sanepidu nie odnotowały zgonów.

Przypomnijmy, że od początku epidemii, nad Zatoką Pucką na COVID-19 zmarły już 52. osoby.

KORONAWIRUS, RAPORT: powiat pucki dzień po dniu

Koronawirus, powiat pucki (raport 18.12.2020, piątek).

Statystyki w dół, ale nadal dużo zakażeń nad Zatoką Pucką | DANE, WYKRESY

Koronawirus, powiat pucki (raport 17.12.2020). 

 Czarny czwartek: 49 nowych zakażeń, 1 zgon | DANE, WYKRESY

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Na Pomorzu wskaźnik (ten przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców) pod dwóch dniach lekko drgnął i powędrował nieco w górę, zwiększając się do 4,43 (wczoraj był na poziomie 4,05).

Dziś w województwie pomorskim odnotowujemy wzrost, bo koronawirusowych zakażeń jest 1040. To więcej przypadków niż mieliśmy dzień wcześniej, gdy było ich 951.).

Niestety, dzisiejszy raport donosi o kolejnym wzroście pomorskich zgonów. Ich liczba zwiększyła się o 7 i wg. raportu jest ich 30 (dzień wcześniej: 23). Za to wyraźnie spadła liczba odnotowanych śmierci powiązanych z COVID-19 – były ich 3.

Na ziemi puckiej wskaźnik zakażeń spada – delikatnie, bo o ok. 0.2. Dziś jego wartość to:

3,9. Wczoraj wynosiła ona: 4,13.

Koronawirus w powiecie puckim w liczbach (oraz na Pomorzu):

fot. SJ Objio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *