Koronawirus, powiat pucki (raport 18.12.2020, piątek). Statystyki w dół, ale nadal dużo zakażeń nad Zatoką Pucką | DANE, WYKRESY

Blisko 3 tysiące osób z koronawirusem w powiecie puckim. Dziś doszło kolejnych 36. To mniej niż w czwartek, ale wciąż sporo. Piątek, 18.12.2020, na szczęście bez zgonów.

Niespełna 70 chorych brakuje, by w powiecie puckim przekroczyć barierę 3 tysięcy zachorowań na COVID-19. Dziś ten stan powiększył się o kolejnych 36 osób – informuje rządowy raport. Wprawdzie ustała narastająca fala i dziś krzywa wyraźnie opada, ale ponad trzy dziesiątki to wciąż spora liczba nowych koronawirusowych zdarzeń.

Na piątek odnotowujemy w sumie 2932 przypadki chorych z COVID-19 stwierdzone wśród mieszkańców powiatu puckiego.

Krzywa nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim dziś spada (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

COVID-19 w powiecie puckim: jest ponad 800 ozdrowieńców (ilu dokładnie przybyło, tego sanepid w Pucku i na Pomorzu już nie precyzuje).

Nadal jesteśmy – na Pomorzu – jednym z powiatów, które znalazły się w czołówce nowych przypadków związanych z COVID-19.

W grudniowy piątek na szczęście nie doszła żadna ofiara śmiertelna w powiecie puckim: dziś służby sanepidu nie odnotowały zgonów.

Przypomnijmy, że od początku epidemii, nad Zatoką Pucką na COVID-19 zmarły już 52. osoby.

KORONAWIRUS: RAPORT. POWIAT PUCKI DZIEŃ PO DNIU

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Na Pomorzu wskaźnik (ten przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców) od wczoraj nie zmienił się i ustabilizował na poziomie 4,05.

Dziś w województwie pomorskim nie odnotowujemy żadnych zmian, bo koronawirusowych zakażeń jest nadal 951. przypadków (czyli dokładnie tyle samo ile było dzień wcześniej).

Dzisiejszy raport donosi o wzroście pomorskich zgonów. Ich liczba zwiększyła się, ale niewiele – bo o jeden: łącznie jest ich 23. Za to wyraźnie wzrosła liczba odnotowanych śmierci powiązanych z COVID-19 – było ich 6.

Na ziemi puckiej wskaźnik zakażeń spada – niemal o półtora punktu. Dziś jego wartość to:

4,13. Wczoraj wynosiła ona: 5,62.

Koronawirus w powiecie puckim w liczbach (oraz na Pomorzu):

fot. Adam Guz/KPRM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *