Koronawirus, powiat pucki (raport 17.12.2020). Czarny czwartek: 49 nowych zakażeń, 1 zgon

Po dzisiejszym ostrym skoku mamy blisko 2,9 tys. zakażonych koronawirusem w powiecie puckim. Raport podaje, że zachorowało blisko 50. osób. Kolejny mieszkaniec ziemi puckiej nie żyje.

Trzeci dzień rośnie liczba nowych przypadków koronawirusa w powiecie puckim. Górkę mieliśmy już wczoraj, ale dziś skok jest jeszcze mocniejszy – i zbliżył się do najwyższego wyniku grudnia 2020 (w sobotę 5 grudnia doszło pół setki chorych). Na czwartek mamy 2896 przypadków chorych z COVID-19 wśród mieszkańców powiatu puckiego.

COVID-19 w powiecie puckim: jest ponad 800 ozdrowieńców (ilu dokładnie przybyło, tego sanepid w Pucku i na Pomorzu już nie precyzuje).

Krzywa nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim dziś wyraźnie idzie w górę (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

Przybyło sporo chorych, i dziś jesteśmy – na Pomorzu – jednym z powiatów (obok Gdańska), w którym jest najwięcej nowych przypadków związanych z COVID-19.

W grudniowy czwartek doszła kolejna ofiara śmiertelna w powiecie puckim: dziś służby sanepidu odnotowały jeden zgon. Zmarły miał choroby współistniejące.

Przypomnijmy, że od początku epidemii, nad Zatoką Pucką na COVID-19 zmarły już 52. osoby.

NA DZIENNIKPUCKI.PL PRZECZYTASZ TEŻ:

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Na Pomorzu wskaźnik (ten przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców) notuje kolejny wzrost: do dzisiejszych 4,05 z wczorajszych 3,7.

Dziś w województwie pomorskim odnotowujemy – jak w powiecie puckim – koronawirusowy wzrost zakażeń. I jest bardzo wyraźny, bo niemal dwukrotny: łącznie to 951. przypadków (dzień wcześniej ich 495).

Dobra wiadomość, to tak, że dzisiejszy raport donosi o spadku pomorskich zgonów. Ich liczba zmalała z 28 do 22. Zmalałą też liczba odnotowanych śmierci powiązanych z COVID-19 – były ich 2.

Na ziemi puckiej wskaźnik zakażeń poleciał w górę – zwiększył się niemal dwukrotnie. Dziś jego wartość to:

5,62. Wczoraj wynosiła ona: 2,64.

Koronawirus w powiecie puckim w liczbach (oraz na Pomorzu):

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *