Koronawirus, powiat pucki (raport 17.01.2021, niedziela). Mocny skok w górę: 40 nowych zakażonych

Ostry wzrost nowych przypadków COVID-19 w powiecie puckim. Jak wynika z raportów sanepidu z Pucka, mamy aż 40. nowych zakażeń.

R E K L A M A

Po wczorajszym mocnym spadku przypadków koronawirusa w powiecie puckim dziś znowu skok, bo liczba zakażeń mocno się nasila. W niedzielę przybyło u nas 40. nowych osób z COVID-19. Na Pomorzu jesteśmy jedynym powiatem kwalifikującym się do grona samorządów z najwyższym wskaźnikiem zakażeń (co pokazują załączone niżej mapki).

Na szczęście tym razem również nie odnotowano u nas żadnego covidowego zgonu. Przypomnijmy, że jak do tej pory mamy 58. ofiar koronawirusa w powiecie puckim.

Koronawirus w powiecie puckim w liczbach (oraz na Pomorzu):

Łącznie mamy już blisko 4 tysiące (dokładnie 3994) zakażonych koronawirusem w powiecie puckim.

Według rządowego raportu krzywa nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim dziś mocno poleciała w górę (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Na Pomorzu sytuacja inna niż w powiecie puckim, bo wskaźnik poleciał w dół i aktualnie sięgnął wartości 2,57 (wczoraj był na poziomie 3,16).

Przypomnijmy, że wskaźnik podawany w raporcie o koronawirusie przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców.

Na ziemi puckiej wskaźnik zakażeń bardzo mocno podskoczył. Dziś jego wartość to: 4,59. Wczoraj wynosił on: 1,61.

Obecnie w województwie pomorskim odnotowujemy dzień ze spadkiem zakażeń, bo liczba nowych koronawirusowych zakażeń wynosi: 603. To o ok. 140 mniej niż mieliśmy dzień wcześniej (wówczas było ich 741).

W dzisiejszym raporcie gwałtownie spadła ilość pomorskich zgonów. Dziś raport odnotował tylko jeden przypadek (dzień wcześniej: 24). Zmarły miał choroby współistniejące.

Szpital Pucki – to już tzw. placówka covidowa:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *