Koronawirus, powiat pucki (raport 16.12.2020, środa). Drugi dzień w górę: 26 nowych zakażeń COVID-19

W środę krzywa nowych zachorowań na koronawirusa w powiecie puckim pnie się w górę. Dziś 23 kolejne osoby są zakażone. Na szczęście 16.12.2020 to dzień bez zgonów COVID-19 na ziemi puckiej.

To drugi dzień wzrostu nowych przypadków koronawirusa w powiecie puckim. Po wczorajszej górce dziś przybyło 23 nowych obywateli. Na środę mamy 2847 przypadków chorych z COVID-19 wśród mieszkańców powiatu puckiego.

COVID-19 w powiecie puckim: jest ponad 800 ozdrowieńców (ilu dokładnie przybyło, tego sanepid w Pucku i na Pomorzu już nie precyzuje).

Krzywa nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim dziś wyraźnie idzie w górę:

Przybyło sporo chorych, choć w środę jesteśmy – na Pomorzu – jednym z powiatów, w którym jest najmniej nowych przypadków.

Natomiast w grudniową środę nie zmieniła się ilość ofiar śmiertelnych w powiecie puckim: dziś służby sanepidu nie odnotowały żadnego zgonu.

Przypomnijmy, że od początku epidemii, nad Zatoką Pucką na COVID-19 zmarło już 51. osób.

Koronawirus – raport z powiatu puckiego:

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Na Pomorzu wskaźnik (ten przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców) notuje zauważalny wzrost: z wczorajszych 2,11 do dzisiejszych 3,7.

Dziś w województwie pomorskim odnotowujemy wzrost zakażeń, choć niezbyt wielki: łącznie to 495. przypadków (dzień wcześniej ich 460).

Dzisiejszy raport donosi o spadku pomorskich zgonów. Ich liczba zmalała z 29 do 28. O sto procent podskoczyła odnotowanych śmierci powiązanych z COVID-19 – było ich 6.

Na ziemi puckiej wskaźnik zakażeń poleciał w górę – mniej więcej o pół punktu. Dziś jego wartość to:

2,64. Wczoraj wynosiła ona: 2,18.

Koronawirus w powiecie puckim w liczbach (oraz na Pomorzu):

Image by rawpixel.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *