Koronawirus, powiat pucki (raport 16.01.2021, sobota). Duży spadek zakażeń, ale też zgon | WYKRESY

Weekendowy oddech w powiecie puckim: dziś bez wzrostu nowych przypadków COVID-19. Jak wynika z raportów sanepidu z Pucka, mamy tylko 14. nowych zakażeń.

R E K L A M A

Po dwóch dniach wzrostu nowych przypadków koronawirusa w powiecie puckim dziś oddech, bo liczba zakażeń mocno słabnie. W sobotę przybyło u nas 14. nowych osób z COVID-19. Na Pomorzu jesteśmy jednym z czterech powiatów kwalifikującym się do grupy samorządów z najniższym wskaźnikiem zakażeń (co pokazują załączone niżej mapki).

Niestety, dziś – po dłuższym czasie – odnotowano u nas kolejny covidowy zgon. Jak informuje sanepid, chory miał choroby współistniejące. To 58. ofiara koronawirusa w powiecie puckim.

Koronawirus w powiecie puckim w liczbach (oraz na Pomorzu):

Łącznie mamy już blisko 4 tysiące (dokładnie 3954) zakażonych koronawirusem w powiecie puckim.

Według rządowego raportu krzywa nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim dziś mocno pikuje (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Na Pomorzu sytuacja inna niż w powiecie puckim, bo wskaźnik niemal utrzymuje się na tym samym poziomie i aktualnie sięgnął wartości 3,16 (wczoraj był na poziomie 3,15).

Przypomnijmy, że wskaźnik podawany w raporcie o koronawirusie przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców.

Na ziemi puckiej wskaźnik zakażeń bardzo mocno spadł. Dziś jego wartość to:

1,61. Wczoraj wynosił on: 7,91.

Obecnie w województwie pomorskim odnotowujemy dzień z delikatnym wzrostem zakażeń, bo liczba nowych koronawirusowych zakażeń zmieniła się nieznacznie: jest ich obecnie 741. To o jedną więcej niż mieliśmy dzień wcześniej (wówczas było ich 740).

W dzisiejszym raporcie rośnie ilość pomorskich zgonów. Ich liczba teraz wynosi 24. (dzień wcześniej: 17). Cztery osoby zmarły w wyniku COVID-19. Dwudziestka miała choroby współistniejące.

Szpital Pucki – to już tzw. placówka covidowa:

fot. SJ Objio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *