Koronawirus, powiat pucki (raport 15.01.2021, piątek). Znowu w górę: dziś 69. nowych przypadków COVID-19

W powiecie puckim drugi dzień wzrostu, dużego, nowych przypadków COVID-19. Dziś, jak wynika z raportów sanepidu z Pucka, doszło aż 69. nowych zakażeń.

Źle było już wczoraj, ale niestety tempo przyrostu nowy przypadków koronawirusa w powiecie puckim nie słabnie. Bo dziś przybyło u nas 69 nowych przypadków zakażeń COVID-19. Na Pomorzu jesteśmy powiatem kwalifikującym się do grupy samorządów z najwyższym wskaźnikiem zakażeń (co pokazują załączone niżej mapki).

Na szczęście tym razem również nie odnotowano u nas żadnego covidowego zgonu.

Koronawirus w powiecie puckim w liczbach (oraz na Pomorzu):

Łącznie mamy już blisko 4 tysiące (dokładnie 3940) zakażonych koronawirusem w powiecie puckim.

Według rządowego raportu krzywa nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim dziś – jak w czwartek– wędruje do góry (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Na Pomorzu sytuacja inna niż w powiecie puckim, bo wskaźnik (ten przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców) spada i aktualnie sięgnął wartości 3,15 (wczoraj był na poziomie 3,74).

Na ziemi puckiej wskaźnik zakażeń bardzo mocno powędrował w górę. Dziś jego wartość to:

7,91. Wczoraj wynosił on: 5,51.

Obecnie w województwie pomorskim odnotowujemy pierwszy dzień ze spadkiem zakażeń, bo liczba nowych koronawirusowych zakażeń opada – jest ich obecnie 740. To o ok. 140 mniej niż mieliśmy dzień wcześniej (wówczas było ich 878).

W dzisiejszym raporcie lekki wzrost ilości pomorskich zgonów. Ich liczba teraz wynosi 17. (dzień wcześniej: 16). Plus? Żadna z osób nie zmarła w wyniku COVID-19. Cała 15. miała choroby współistniejące.

Szpital Pucki – to już tzw. placówka covidowa:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *