Koronawirus, powiat pucki (raport 14.01.2021, czwartek). Prawie 50 nowych zachorowań. Dzień bez zgonu

Sinusoida nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim dziś wędruje w górę. Sanepid w Pucku odnotował 48 nowych zakażeń COVID-19.

Po dniu ulgi, jak informuje aktualny rządowy raport na temat koronawirusa, w powiecie puckim mamy w czwartek wzrost nowych zakażeń. Na Pomorzu jesteśmy powiatem kwalifikującym się do grupy samorządów z najwyższym wskaźnikiem zakażeń (co pokazują załączone niżej mapki).

Na szczęście tym razem również nie odnotowano u nas żadnego covidowego zgonu.

Koronawirus w powiecie puckim w liczbach (oraz na Pomorzu):

Łącznie mamy już prawie 3,9 tysiąca (dokładnie 3871) zakażonych koronawirusem w powiecie puckim.

Według rządowego raportu krzywa nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim dziś – jak we wtorek – wędruje do góry (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Na Pomorzu sytuacja podobna jak w powiecie puckim, bo wskaźnik (ten przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców) powoli rośnie i sięgnął wartości 3,74 (wczoraj był na poziomie 3,11).

Na ziemi puckiej wskaźnik zakażeń bardzo mocno powędrował w górę. Dziś jego wartość to:

5,51. Wczoraj wynosił on: 1,84.

Obecnie w województwie pomorskim odnotowujemy kolejny dzień ze wzrostem zakażeń, bo liczba nowych koronawirusowych zakażeń wyraźnie podskoczyła – jest ich obecnie 878. To o ok. 150 więcej niż mieliśmy dzień wcześniej (wówczas było ich 729).

W dzisiejszym raporcie lekki pozytyw: gwałtownie maleje ilość pomorskich zgonów. Ich liczba teraz wynosi 16. (dzień wcześniej: 32). Jedna osoba zmarła w wyniku COVID-19. Pozostałych 15. miało choroby współistniejące.

Szpital Pucki – to już tzw. placówka covidowa:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *