Koronawirus, powiat pucki (raport 13.04.2021). Kolejna śmierć, mało nowych zakażeń

Raport z wtorku: dziś znaczący spadek nowych przypadków koronawirusa w powiecie puckim – jest ich poniżej 10. Na ziemi puckiej dzień ze zgonem (COVID-19 plus współistniejące).

R E K L A M A

Po ostatnim gwałtownym wzroście nowych przypadków koronawirusa w powiecie puckim dziś zwrot akcji. Wg. wtorkowego raportu przybyło u nas 8. nowych osób z COVID-19.

Łącznie jest już 6,8 tys. (dokładnie 6 938) zakażonych koronawirusem w powiecie puckim. A także 42 nowych ozdrowieńców (czyli w sumie na ziemi puckiej ozdrowieńców jest 6 248).

Według rządowego raportu krzywa nowych zakażeń koronawirusem dziś opadła (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

Według informacji mamy dzień z jednym zgonem wywołanym przez COVID-19. Przypomnijmy, że łącznie mamy 134. ofiary koronawirusa w powiecie puckim.

Jak podaje pucki sanepid, w powiecie puckim kwarantanną objętych jest 828. mieszkańców (tu notujemy spadek, choć niewielki).

Testy na COVID-19: Na ziemi puckiej wykonano ich 102; a 8. dało pozytywne wyniki.

Koronawirus w powiecie puckim (oraz na Pomorzu):

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Przypomnijmy, że wskaźnik podawany w raporcie o koronawirusie przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców.

Obecnie w województwie pomorskim odnotowujemy kolejny dzień ze spadkiem; liczba nowych koronawirusowych zmalała do: 614 (to o ok. 100 przypadków mniej).

Na ziemi puckiej wskaźnik zakażeń rośnie. Dziś jego wartość to: 0,92. Wczoraj wynosił: 5,96.

We wtorkowym zestawieniu mamy informacje na temat ogromnego wzrostu pomorskich zgonów. Odnotowano ich 49 (dzień wcześniej było 0).

W 42 przypadkach występowały choroby współistniejące z COVID-19. Siedem osób poniosło śmierć „wyłącznie z powodu COVID” – informuje rządowy raport.

Szpital Pucki – to tzw. placówka covidowa:

Fot. Mass Communication Specialist Seaman Jonathan Berlier

Koronawirus, powiat pucki, codzienny raport na DZIENNIKPUCKI.pl:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *