Koronawirus, powiat pucki (raport 13.01.2021, środa). 16 nowych przypadków. Jest lepiej!

Po dwóch dniach wzrostu nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim dziś spadek. I to wyraźny, bo sanepid w Pucku odnotował jedynie 16 nowych zakażeń COVID-19. Nie mamy też żadnych zgonów.

R E K L A M A

Dziś dzień ulgi, bo jak informuje aktualny rządowy raport na temat koronawirusa, w powiecie puckim mamy w środę spadek nowych zakażeń. Na Pomorzu jesteśmy też powiatem z jednym z najniższych wskaźników zakażeń (co świetnie pokazują załączone niżej mapki).

Na szczęście tym razem również nie odnotowano u nas żadnego covidowego zgonu.

Koronawirus w powiecie puckim w liczbach (oraz na Pomorzu):

Łącznie mamy już ponad 3,8 tysiąca (dokładnie 3823) zakażonych koronawirusem w powiecie puckim.

Według rządowego raportu krzywa nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim dziś nareszcie opada (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Na Pomorzu sytuacja inna niż w powiecie puckim, bo wskaźnik (ten przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców) rośnie i sięgnął wartości 3,11 (wczoraj był na poziomie 2,48).

Na ziemi puckiej wskaźnik zakażeń bardzo mocno spadł. Dziś jego wartość to:

1,84. Wczoraj wynosił on: 5,28.

Dziś w województwie pomorskim odnotowujemy kolejny dzień ze wzrostem zakażeń, bo liczba nowych koronawirusowych zakażeń wyraźnie podskoczyła – jest ich obecnie 729. To o ok. 150 więcej niż mieliśmy dzień wcześniej (wówczas było ich 583).

W dzisiejszym raporcie znowu wzrasta ilość pomorskich zgonów. Ich liczba teraz wynosi 32. (dzień wcześniej: 25). Trzy osoby zmarły w wyniku COVID-19. Pozostałych 29. miało choroby współistniejące.

Szpital Pucki – to już tzw. placówka covidowa:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *