Koronawirus, powiat pucki (raport 12.02.2021, piątek). Zakażenia w dół, ale kolejna śmierć na konto COVID-19

Systematycznie opada ilość nowych przypadków koronawirusa w powiecie puckim. COVID-19 ma 10. kolejnych osób. Na ziemi puckiej dziś 1 zgon, powiązany jest z COVID-19.

R E K L A M A

Po wczorajszym spadku nowych przypadków koronawirusa w powiecie puckim dziś znowu odnotowujemy spadek. W piątek przybyło u nas 10. nowych osób z COVID-19. To o połowę mniej niż w czwartek.

Łącznie jest już ponad 4,4 tys. (dokładnie 4473) zakażonych koronawirusem w powiecie puckim.

Dziś sanepid w Pucku podają informację o 1 zgonie. Pacjent umarł wyłącznie z powodu COVID-19. Przypomnijmy, że łącznie mamy 100. ofiar koronawirusa w powiecie puckim.

Koronawirus w powiecie puckim (oraz na Pomorzu):

Jak podaje pucki sanepid, w powiecie puckim kwarantanną objętych jest 507 mieszkańców (ok. 60 mniej niż dzień wcześniej).

Na ziemi puckiej wykonano 92 testy na COVID-19 (-11 w porównaniu do poprzedniego dnia); 20 z nich dało pozytywne wyniki.

Według rządowego raportu krzywa nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim dziś opada (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Przypomnijmy, że wskaźnik podawany w raporcie o koronawirusie przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców.

Obecnie w województwie pomorskim odnotowujemy dzień ze spadkiem: liczba nowych koronawirusowych zakażeń wynosi: 581. To o ok. 120. więcej niż mieliśmy dzień wcześniej.

Na ziemi puckiej wskaźnik zakażeń wyraźnie spada. Dziś jego wartość to: 1,15. Wczoraj wynosił: 2,29.

W piątkowym raporcie są informacje na temat spadku ilość pomorskich zgonów. Odnotowano 30. przypadków (dzień wcześniej było ich 75).

27 osób miało choroby współistniejące z COVID-19. Trójka pacjentów poniosła śmierć „wyłącznie z powodu COVID” – informuje rządowy raport.

Szpital Pucki – to już tzw. placówka covidowa:

Fot. Pexels Polina Tankilevitch

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *