Koronawirus, powiat pucki (raport 12.02.2021, piątek). Zakażenia w dół, ale kolejna śmierć na konto COVID-19

Systematycznie opada ilość nowych przypadków koronawirusa w powiecie puckim. COVID-19 ma 10. kolejnych osób. Na ziemi puckiej dziś 1 zgon, powiązany jest z COVID-19.

R E K L A M A

Po wczorajszym spadku nowych przypadków koronawirusa w powiecie puckim dziś znowu odnotowujemy spadek. W piątek przybyło u nas 10. nowych osób z COVID-19. To o połowę mniej niż w czwartek.

Łącznie jest już ponad 4,4 tys. (dokładnie 4473) zakażonych koronawirusem w powiecie puckim.

Dziś sanepid w Pucku podają informację o 1 zgonie. Pacjent umarł wyłącznie z powodu COVID-19. Przypomnijmy, że łącznie mamy 100. ofiar koronawirusa w powiecie puckim.

Koronawirus w powiecie puckim (oraz na Pomorzu):

Jak podaje pucki sanepid, w powiecie puckim kwarantanną objętych jest 507 mieszkańców (ok. 60 mniej niż dzień wcześniej).

Na ziemi puckiej wykonano 92 testy na COVID-19 (-11 w porównaniu do poprzedniego dnia); 20 z nich dało pozytywne wyniki.

Według rządowego raportu krzywa nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim dziś opada (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Przypomnijmy, że wskaźnik podawany w raporcie o koronawirusie przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców.

Obecnie w województwie pomorskim odnotowujemy dzień ze spadkiem: liczba nowych koronawirusowych zakażeń wynosi: 581. To o ok. 120. więcej niż mieliśmy dzień wcześniej.

Na ziemi puckiej wskaźnik zakażeń wyraźnie spada. Dziś jego wartość to: 1,15. Wczoraj wynosił: 2,29.

W piątkowym raporcie są informacje na temat spadku ilość pomorskich zgonów. Odnotowano 30. przypadków (dzień wcześniej było ich 75).

27 osób miało choroby współistniejące z COVID-19. Trójka pacjentów poniosła śmierć „wyłącznie z powodu COVID” – informuje rządowy raport.

Szpital Pucki – to już tzw. placówka covidowa:

Fot. Pexels Polina Tankilevitch

One thought on “Koronawirus, powiat pucki (raport 12.02.2021, piątek). Zakażenia w dół, ale kolejna śmierć na konto COVID-19

  1. Wow, marvelous blog layout! How long have you been blogging for?
    you made blogging look easy. The overall look of your website
    is magnificent, as well as the content!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *