Koronawirus, powiat pucki (raport 12.01.2021, wtorek). Dziś wzrost: 46 nowych zakażeń

Drugi dzień mamy wzrost ilości nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim. 46. nowych zdarzeń odnotował sanepid w Pucku. Z COVID-19 mamy już ponad 3,8 przypadków. Wtorek na szczęście bez zgonów.

W poniedziałek liczba nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim zaczęła rosnąć i ten trend się dziś niestety utrzymuje. Aktualny rządowy raport informuje, że dziś koronawirusa w powiecie puckim ma 46 nowych osób. Dziś na Pomorzu jesteśmy też powiatem z jednym z najwyższych wskaźników zakażeń (co świetnie pokazują załączone niżej mapki).

Na szczęście tym razem również nie odnotowano u nas żadnego covidowego zgonu.

Koronawirus w powiecie puckim w liczbach (oraz na Pomorzu):

Łącznie mamy już ponad 3,8 tysiąca (dokładnie 3807) zakażonych koronawirusem w powiecie puckim.

Według rządowego raportu krzywa nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim dziś kolejny dzień pnie się w górę (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

W styczniowy wtorek 2021 roku, na szczęście, nie mamy ofiar śmiertelnych w powiecie puckim, jak to dziś odnotowały służby sanepidu.

Przypomnijmy, że od początku epidemii, nad Zatoką Pucką na COVID-19 zmarło już 57. osób.

COVID-19 w powiecie puckim: jest ponad 2500 ozdrowieńców (ilu dokładnie przybyło, tego sanepid w Pucku i na Pomorzu już nie precyzuje). A chorych na COVID-19 jest prawie 1,2 tys..

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Na Pomorzu sytuacja podobna jak w powiecie puckim, bo wskaźnik (ten przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców) rośnie i sięgnął wartości 2,48 (wczoraj był na poziomie 2,17).

Na ziemi puckiej wskaźnik zakażeń wspiął się i to bardzo mocno. Dziś jego wartość to:

5,28. Wczoraj wynosił on: 2,41.

Dziś w województwie pomorskim odnotowujemy dzień ze wzrostem zakażeń, bo liczba nowych koronawirusowych zakażeń podskoczyła – jest ich obecnie 583. To o ok. 80 mniej niż mieliśmy dzień wcześniej (wówczas było ich 509).

W dzisiejszym raporcie wzrasta ilość pomorskich zgonów. Ich liczba teraz wynosi 25. (dzień wcześniej: 22). Siedem osób zmarło w wyniku COVID-19. Pozostałych 18. miało choroby współistniejące.

Szpital Pucki – to już tzw. placówka covidowa:

fot. leo2014

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *