Koronawirus, powiat pucki (raport 11.02.2021, czwartek). Mniej zakażonych, ale 3 zgony (1 na COVID)

Delikatnie opada ilość nowych przypadków koronawirusa w powiecie puckim. COVID-19 ma 20. kolejnych osób. Na ziemi puckiej dziś 3 zgony, z czego powiązany jest z COVID-19.

R E K L A M A

Po wczorajszym wzroście nowych przypadków koronawirusa w powiecie puckim teraz odnotowujemy lekki spadek. W czwartek przybyło u nas 20. nowych osób z COVID-19. To o 1 mniej niż w środę.

Łącznie jest już ponad 4,4 tys. (dokładnie 4463) zakażonych koronawirusem w powiecie puckim.

Dziś sanepid w Pucku podają informację aż o 3 zgonach. Dwie osoby miały choroby współistniejące, jeden umarł wyłącznie z powodu COVID-19. Przypomnijmy, że łącznie mamy 99. ofiar koronawirusa w powiecie puckim.

Koronawirus w powiecie puckim (oraz na Pomorzu):

Jak podaje pucki sanepid, w powiecie puckim kwarantanną objętych jest 507 mieszkańców (ok. 60 mniej niż dzień wcześniej).

Na ziemi puckiej wykonano 92 testy na COVID-19 (-11 w porównaniu do poprzedniego dnia); 20 z nich dało pozytywne wyniki.

Według rządowego raportu krzywa nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim dziś opada (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Przypomnijmy, że wskaźnik podawany w raporcie o koronawirusie przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców.

Obecnie w województwie pomorskim odnotowujemy dzień ze wzrostem: liczba nowych koronawirusowych zakażeń wynosi: 702. To o ok. 160. więcej niż mieliśmy dzień wcześniej.

Na ziemi puckiej wskaźnik zakażeń delikatnie spada. Dziś jego wartość to: 2,29. Wczoraj wynosił: 2,41.

W czwartkowym raporcie są informacje na temat wzrostu ilość pomorskich zgonów. Odnotowano 75. przypadków (dzień wcześniej było ich 23).

70 osób miało choroby współistniejące z COVID-19. Pięcioro pacjentów poniosło śmierć „wyłącznie z powodu COVID” – informuje rządowy raport.

Szpital Pucki – to już tzw. placówka covidowa:

Fot. Pexels Polina Tankilevitch

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *