Koronawirus, powiat pucki (raport 11.01.2021, wtorek). Skok w górę, choć niewielki

Nowy tydzień stycznia 2021 w powiecie puckim zaczynamy od wzrostu koronawirusowych zakażeń. Jest ich wprawdzie więcej, choć nie można mówić o wielkim skoku.

W niedzielę 10 stycznia mieliśmy zeskok na 13 zakażeń, a dziś liczba nowych zachorowań na koronawirusa w powiecie puckim podskoczyła o 8 zdarzeń. Aktualny rządowy raport informuje, że dziś koronawirusa w powiecie puckim ma 21 nowych osób.

Na szczęście tym razem również nie odnotowano u nas żadnego covidowego zgonu.

Koronawirus w powiecie puckim w liczbach (oraz na Pomorzu):

Łącznie mamy już ponad 3,7 tysiąca (dokładnie 3761) zakażonych koronawirusem w powiecie puckim.

Według rządowego raportu krzywa nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim dziś delikatnie pnie się w górę (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

W styczniowy poniedziałek 2021 roku, na szczęście, nie mamy ofiar śmiertelnych w powiecie puckim, jak to dziś odnotowały służby sanepidu.

Przypomnijmy, że od początku epidemii, nad Zatoką Pucką na COVID-19 zmarło już 57. osób.

COVID-19 w powiecie puckim: jest ponad 820. ozdrowieńców (ilu dokładnie przybyło, tego sanepid w Pucku i na Pomorzu już nie precyzuje).

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Na Pomorzu sytuacja jest inna niż w powiecie puckim, bo wskaźnik (ten przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców) gwałtownie spadł i sięgnął wartości 2,17 (wczoraj był na poziomie 4,3).

Na ziemi puckiej wskaźnik zakażeń wspiął się. Dziś jego wartość to:

2,41. Wczoraj wynosił on:

1,49.

Dziś w województwie pomorskim odnotowujemy dzień ze spadkiem zakażeń, bo liczba nowych koronawirusowych zakażeń mocno zmalała – jest ich obecnie 509. To o ok. pół tysiąca mniej niż mieliśmy dzień wcześniej (wówczas było ich 1010).

W dzisiejszym raporcie nadal spada ilość pomorskich zgonów. Ich liczba zmalała do 22. (dzień wcześniej: 24). Dwie osoby zmarły w wyniku COVID-19. Pozostałych 22. miało choroby współistniejące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *