Koronawirus, powiat pucki (raport 10.04.2021). Ponad 70 ozdrowieńców, ale też 2 zgony

Raport z soboty: dziś znowu spadek nowych przypadków koronawirusa w powiecie puckim – jest ich ok. 40. Na ziemi puckiej też drugi dzień z dwoma zgonami (COVID-19 plus dodatkowe choroby).

R E K L A M A

Po ostatnim spadku nowych przypadków koronawirusa w powiecie puckim dziś znowu nieco lżej. Wg. sobotniego raportu przybyło u nas 41. nowych osób z COVID-19.

Łącznie jest już 6,8 tys. (dokładnie 6 854) zakażonych koronawirusem w powiecie puckim. A także 73 nowych ozdrowieńców (czyli w sumie na ziemi puckiej ozdrowieńców jest 6 075).

Według rządowego raportu krzywa nowych zakażeń koronawirusem dziś lekko opada (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

Według informacji mamy dzień z dwoma zgonami wywołanych przez COVID-19.  W obu przypadkach chorzy mieli choroby współistniejące. Przypomnijmy, że łącznie mamy 133. ofiary koronawirusa w powiecie puckim.

Jak podaje pucki sanepid, w powiecie puckim kwarantanną objętych jest 1061. mieszkańców (tu znowu notujemy lekki wzrost).

Testy na COVID-19: Na ziemi puckiej wykonano ich 194; a 46. dało pozytywne wyniki.

Koronawirus w powiecie puckim (oraz na Pomorzu):

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Przypomnijmy, że wskaźnik podawany w raporcie o koronawirusie przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców.

Obecnie w województwie pomorskim odnotowujemy kolejny dzień ze spadkiem; liczba nowych koronawirusowych zmalała do: 1214 (to o ok. 100 przypadków mniej).

Na ziemi puckiej wskaźnik zakażeń spada. Dziś jego wartość to: 4,70. Wczoraj wynosił: 5,28.

W sobotnim zestawieniu mamy informacje na temat delikatnego ilości pomorskich zgonów. Odnotowano ich 42 (dzień wcześniej było 47).

W 38 przypadkach występowały choroby współistniejące z COVID-19. Cztery osoby poniosły śmierć „wyłącznie z powodu COVID” – informuje rządowy raport.

Szpital Pucki – to tzw. placówka covidowa:

.

Koronawirus, powiat pucki, codzienny raport na DZIENNIKPUCKI.pl:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *