Koronawirus, powiat pucki (raport 10.02.2021, środa). Ostry wzrost: 21 nowych chorych

Dziś gwałtownie rośnie ilość nowych przypadków koronawirusa w powiecie puckim. COVID-19 ma 21. kolejnych osób. Na ziemi puckiej nie ma zgonów.

R E K L A M A

Po wczorajszym delikatnym spadku nowych przypadków koronawirusa w powiecie puckim teraz odnotowujemy spory skok – niemal najwyższy w lutym 2021. W środę przybyło u nas 21. nowych osób z COVID-19. To o 15 więcej niż we wtorek.

Łącznie jest już ponad 4,4 tys. (dokładnie 4443) zakażonych koronawirusem w powiecie puckim.

Nie mamy dziś żadnych zgonów, o których informuje sanepid w Pucku. Przypomnijmy, że łącznie mamy 96. ofiar koronawirusa w powiecie puckim.

Koronawirus w powiecie puckim (oraz na Pomorzu):

Jak podaje pucki sanepid, w powiecie puckim kwarantanną objętych jest 451 mieszkańców (ok. 100 mniej niż dzień wcześniej).

Na ziemi puckiej wykonano 103 testy na COVID-19 (+39 w porównaniu do poprzedniego dnia); 23 z nich dało pozytywne wyniki.

Według rządowego raportu krzywa nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim dziś mocno się pnie (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Przypomnijmy, że wskaźnik podawany w raporcie o koronawirusie przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców.

Obecnie w województwie pomorskim odnotowujemy dzień ze wzrostem: liczba nowych koronawirusowych zakażeń wynosi: 540. To o ok. 140. więcej niż mieliśmy dzień wcześniej.

Na ziemi puckiej wskaźnik zakażeń wyraźnie podskakuje. Dziś jego wartość to: 2,41. Wczoraj wynosił: 0,69.

W środowym raporcie są informacje na temat wzrostu ilość pomorskich zgonów. Odnotowano 23. przypadki (dzień wcześniej było ich 11).

18 osób miało choroby współistniejące z COVID-19. Pięcioro pacjentów poniosło śmierć „wyłącznie z powodu COVID” – informuje rządowy raport.

Szpital Pucki – to już tzw. placówka covidowa:

Fot. prostooleh | freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *