Koronawirus, powiat pucki (raport 10.01.2021, niedziela). Drugi dzień spadku: mamy tylko 13 nowych osób

Drugi dzień spadków: w niedzielę koronawirusa w powiecie puckim ujawniono u 13 nowych osób. Druga dobra wiadomość: nie zmarła ani jedna osoba.

Drugi dzień z rzędu w powiecie puckim raport o koronawirusie przynosi pozytywne wiadomości. Przyrost nowych przypadków mocno zwalnia. Wczoraj spadł do 36 zdarzeń, dziś jest jeszcze niższy. Aktualny rządowy raport informuje, że dziś koronawirusa w powiecie puckim ma 13 nowych osób.

Na szczęście tym razem nie odnotowano u nas żadnego covidowego zgonu.

Koronawirus w powiecie puckim w liczbach (oraz na Pomorzu):

Łącznie mamy już ponad 3,7 tysiąca (dokładnie 3740) zakażonych koronawirusem w powiecie puckim.

Według rządowego raportu krzywa nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim dziś mocno pikuje (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

W styczniową niedzielę 2021 roku, na szczęście, nie mamy ofiar śmiertelnych w powiecie puckim, jak to dziś odnotowały służby sanepidu.

Przypomnijmy, że od początku epidemii, nad Zatoką Pucką na COVID-19 zmarło już 57. osób.

COVID-19 w powiecie puckim: jest ponad 820. ozdrowieńców (ilu dokładnie przybyło, tego sanepid w Pucku i na Pomorzu już nie precyzuje).

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Na Pomorzu sytuacja jest inna niż w powiecie puckim, bo wskaźnik (ten przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców) podskoczył, choć – ja było to ciągu ostatnich dni – nieznacznie; i sięgnął wartości 4,3 (wczoraj był na poziomie 4,16).

Na ziemi puckiej wskaźnik zakażeń wyraźnie opada. Dziś jego wartość to: 1,49. Wczoraj wynosił on:

4,13.

Dziś w województwie pomorskim odnotowujemy dzień z przyrostem, bo liczba nowych koronawirusowych zakażeń podskoczyła – jest ich obecnie 1010. To o ok. 30 mniej niż mieliśmy dzień wcześniej (wówczas było ich 977).

W dzisiejszym raporcie też spada ilość pomorskich zgonów. Ich liczba zmalała do 24. (dzień wcześniej: 27). Trzy osoby zmarły w wyniku COVID-19. Pozostałych 21. miało choroby współistniejące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *