Koronawirus w powiecie puckim (raport 19.10.2020): dziś 16 przypadków. 17 szkół uczy hybrydowo

Trzeci dzień z kolei maleje liczba nowych przypadków koronawirusa w powiecie puckim. Dziś pomorskie służby sanitarne poinformowały o 16 nowych zakażeniach SARS-CoV-2 na ziemi puckiej.

Kolejne cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie puckim mniej – to dobra wiadomość. Dziś, w poniedziałek 19.10.2020, WSSE Gdańsk podała, że w mamy 16 osób. Przypomnijmy, że to już trzeci dzień, gdy liczba nowych zakażeń zaczyna maleć.

Łącznie w powiecie puckim SARS-CoV-2 wykryto już u blisko 600 osób.

Dziś na Pomorzu odnotowano 481 nowych zakażeń (11.235 łącznie), Lideruje Gdańsk (102), potem jest powiat starogardzki (58) i Gdynia (45). Powiat pucki na jedenastej pozycji w zestawieniu gdańskiego sanepidu.

– Łącznie 113 spośród wyżej wymienionych osób objętych jest kwarantanną – wyliczają w WSSE Gdańsk. – Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 16 osób. W izolatorium leczonych  jest 27 osób, 332 osób jest hospitalizowanych.

Dane epidemiologiczne dotyczące zachorowań na COVID-19 w powiecie puckim i woj. pomorskim – STAN NA 19.10.2020:

Przypomnijmy, że od weekendu Szpital Pucki nie przyjmuje pacjentów bez koronawirusa. Decyzją wojewody pomorskiego medyczna placówka w Pucku przeszła na listę tzw. covidowych. I będzie na niej do odwołania.

Pacjenci z powiatu puckiego wymagający opieki ambulatoryjnej muszą szukać pomocy w innych szpitalach województwa pomorskiego.

17 szkół w powiecie puckim przeszło na nauczanie zdalne/hybrydowe. W kwarantannie (na Pomorzu) przybywa 5158 uczniów i 459 nauczycieli. Aktualna liczba nauczycieli z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 wynosi 170. Aktualna liczba uczniów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 – 194.

Ogniska zakażenia wirusem SARS- CoV-2 w powiecie puckim i z nim związane:

powiat pucki – szpitale, ośrodki zdrowia, DPS, hospicjum:

 • Ognisko związane ze Szpitalem – 13 przypadków zakażenia, w tym 6 pracowników, powiat pucki.
 • Ognisko związane ze Szpitalem – 11 przypadków zakażenia, w tym 2 pracowników medycznych i 9 pacjentów, powiat pucki.
 • Ognisko związane ze Szpitalem – 6 przypadków zakażenia, w tym 6 pracowników medycznych, powiat pucki, powiat wejherowski.
 • Ognisko związane z Domem Pomocy Społecznej – 31 przypadków zakażenia, w tym 22 pensjonariuszy i 7 osób z personelu, powiat pucki.
 • Ognisko związane z Domem Pomocy Społecznej – 19 przypadków zakażenia, w tym 11 pensjonariuszy i 8 osób z personelu, powiat pucki.
 • Ognisko związane z hospicjum w Pucku – 4 przypadki zakażenia, powiat pucki, powiat wejherowski.

Państwowi Powiatowi Inspektorzy Sanitarni województwa pomorskiego nadzorują ponadto ogniska rodzinne w których występują zakażeni wirusem Sars-CoV-2 we wszystkich powiatach województwa pomorskiego.

powiat pucki – szkoły, przedszkola:

 • Ognisko związane z imprezami urodzinowymi (uczniowie LO) – 33 przypadki zakażenia w tym 22 uczniów, miasto Gdynia, miasto Sopot, powiat tczewski, powiat pucki, powiat wejherowski.
 • Ognisko związane z Przedszkolem – 11 przypadków zakażenia w tym 3 nauczycieli i 5 uczniów, powiat pucki, powiat wejherowski.
 • Ognisko związane ze Szkołą – 8 przypadków zakażenia, w tym 5 nauczycieli, powiat pucki.
 • Ognisko związane ze szkołą – 6 przypadków zakażenia, w tym 3 nauczycieli, 1 uczeń, powiat pucki.

powiat pucki – zakłady pracy:

 • Ognisko związane z zakładem pracy – 15 przypadków zakażenia, w tym 14 pracowników, miasto Gdynia, powiat pucki.
 • Ognisko związane z zakładem pracy w Gdyni – 10 przypadków zakażenia w tym 4 pracowników, powiat tczewski, powiat wejherowski, powiat pucki, miasto Gdynia.
 • Ognisko związane z zakładem pracy – 9 przypadków zakażenia, w tym 3 pracowników, miasto Gdynia, powiat pucki.
 • Ognisko związane z zakładem pracy – 5 przypadków zakażenia, powiat pucki.

fot. Polina Tankilevitch | Pexels

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *